Internetowy Dzień Dziecka z MOSiR-em
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Życie w czasie pandemii w dużej mierze przeniosło się do internetu. Dzień Dziecka z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji też odbył się w sieci. Od soboty 30 maja MOSiR na swoim fanpage’u Facebooka opublikował wiele propozycji dla najmłodszych.


Dzieci mogły się zainspirować różnymi propozycjami zabaw ruchowych i plastycznych. W sobotę opublikowano słuchowisko „Księżniczka i Superbohater”. Audycję nagrano w 2017 roku podczas festynu w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego. W nagraniu wzięły udział dzieci obecne na pikniku oraz członkowie Klub Wolontariusza sochaczewskiego MOPS. Z kolei w niedzielę zaprezentowano w papierowym teatrzyku kamishibai baśń braci Grimm „Jaś i Małgosia”. W poniedziałek 1 czerwca dzieci mogły wysłuchać „Rymowanek na sportowo” autorstwa Edyty Pawlak-Sikory z ilustracjami Ilony Brydak w wykonaniu dyrekcji i kierownictwa MOSiR. Odbyły się także warsztaty balonowe online, prowadzone przez Renatę Kubik. Podczas zajęć dzieci mogły nauczyć się zrobić balonowego pieska czy ośmiornicę.

W marcu i kwietniu nie odbyły się cykliczne zajęcia ruchowe dla dzieci - „Mały Sportowiec”. W ramach wirtualnego Dnia Dziecka MOSiR opublikował również filmiki z przedstawicielami klubów sportowych w roli głównej, którzy mieli poprowadzić zajęcia. Kilka zabaw z piłką do koszykówki zaprezentowali zawodnicy WKS MOSiR Basket Sochaczew. Z kolei sensei Łukasz Klimczewski z Karate Klub Sochaczew przygotował dla najmłodszych wirtualny trening.

Nie tylko z okazji Dnia Dziecka, ale również na co dzień MOSiR zachęca najmłodszych do aktywności. W maju zorganizował konkurs plastyczny „Ulubiona dyscyplina sportowa”, a w czerwcu zaprasza na kolejny, tym razem „Moje wymarzone wakacje”. Wystartował też cykl wirtualnych biegów - 5 km dla dorosłych i 500 m dla dzieci. Regulaminy wydarzeń oraz informacje o propozycjach MOSiR dostępne są na stronie internetowej: mosir.sochaczew.pl.

Maciej Frankowski

A A A
01-06-2020
godz.08:52
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 12.07.2020 r. 2898976 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy