Ruszył mobilny punkt pobrań

Od dnia 1 czerwca na terenie Szpitala Powiatowego w Sochaczewie zostanie uruchomiony mobilny Punkt pobrań badań wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR.

Specjalny mobilny Punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” jest usytuowany obok parkingów za głównym kompleksem budynków szpitala. Pacjenci mogą dojechać bezpośrednio swoim samochodem wjeżdżając na drogę wewnętrzną i objeżdżając wysepkę z zielenią podjechać bezpośrednio do okienka Punktu pobrań.

W punkcie pobrań bezpłatnie będą mogli wykonać badanie przede wszystkim pacjenci Szpitala oraz objęci kwarantanną zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami.

Jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takiego Punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i pielęgniarek pobierających wymazy z gardła i nosa.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Pacjenci zakwalifikowani do badania będą poinformowani telefonicznie o dacie i godzinie pobrania, której prosimy dokładne przestrzegać. Prosimy o pozostanie przed badaniem 2 godziny na czczo, zabranie ze sobą dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz numeru PESEL. Na badanie prosimy udać się własnym autem bezpośrednio do Punktu pobrań, bez załatwiania czegokolwiek po drodze. Podczas wyjścia  z domu należy przestrzegać zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta należy założyć maseczkę, kichaj  we własny zgięty łokieć, zachowaj odległość 2 m od innych osób. Zarówno Punkt pobrań, jak również miejsca dla samochodów są wyraźnie oznakowane. Pacjenci proszeni są o podjechanie własnym środkiem transportu pod Punkt pobrań, założeniu maseczki ochronnej, rękawiczek i optymalnie gogli oraz zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, a przede wszystkim zachowanie odstępu 2 m pomiędzy samochodami, a także dystansu pomiędzy osobami w przypadku konieczności krótkotrwałego opuszczenia samochodu.

Mamy nadzieję, że uruchomienie przez Szpital Powiatowy w Sochaczewie Punktu pobrań przyczyni się do szybszego zidentyfikowania osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 oraz ograniczeniu transmisji COVID-2 na terenie powiatu sochaczewskiego.

 

A A A
01-06-2020
godz.14:36
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 12.07.2020 r. 2898950 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy