Dwa dni zajęć opiekuńczych, potem zamknięte

Rosnące zagrożenie koronawirusem skłoniło rząd do podjęcia zdecydowanych działań. Jak poinformował dziś w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, od 12 marca, na podstawie specustawy uchwalonej wobec zagrożenia epidemią koronawirusa, swoją działalność zawiesić mają wszystkie instytucje kultury oraz szkoły i uczelnie wyższe. Podobne ustalenia zapadły odnośnie placówek edukacji. Tym samym 11 marca jest ostatnim dniem normalnych, planowych zajęć. Zalecenia te dotyczą nie tylko publicznych szkół, ale też prywatnych, niepublicznych.

Szkoły, przedszkola, żłobek

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z uwagi na potrzebę zorganizowania przez pracujących rodziców opieki nad dziećmi, przedszkola i szkoły podstawowe 12 i 13 marca świadczyć mają opiekę nad dziećmi, jednak nie będą to tradycyjne lekcje. Dyrektorzy zorganizują dzieciom zajęcia opiekuńcze. Potem od 16 do 25 marca szkoły i przedszkola będą zamknięte.

Szkoły i przedszkola miejskie, gdzie trwa właśnie nabór do klas I, zerówek i grup przedszkolnych odwołują Dni Otwarte. Ponieważ nabór prowadzony jest drogą elektroniczną, zamknięcie placówek nie wpłynie na jego przebieg. Rodziców prosimy o korzystanie z platform: www.sochaczew.podstawowe.vnabor.pl oraz www.sochaczew.przedszkola.vnabor.pl, gdyż do 25 marca placówki nie przyjmują papierowych wersji zgłoszeń.

Jeśli chodzi o Miejski Żłobek Integracyjny - 12 i 13 marca jego pracownicy będą pełnili tylko dyżury opiekuńcze. Placówka pozostanie zamknięta od 16 do 25 marca .

A A A
11-03-2020
godz.15:34
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 28.03.2020 r. 2785390 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy