Pozostały dwie kolejki

Pewna już gry w półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski drużyna SKTS zmierza do końca sezonu zasadniczego. W piątek 6 marca sochaczewskie tenisistki stołowe pokonały na wyjeździe zespół z Lidzbarka Warmińskiego 3:0.

W pierwszym pojedynku Magdalena Sikorska zagrała z dobrze znaną kibicom SKTS, przez wiele lat występującą w sochaczewskiej drużynie, Dong Rui Fang. Starcie to rozstrzygnęło się dopiero po piątym secie, na korzyść zawodniczki Bronisława Gawrylczyka.

W drugiej odsłonie spotkania Irina Ciobanu bez straty seta, pokonała młodą (13-latkę!), nabierającą dopiero doświadczenia przy ligowych stołach – Natalię Bogdanowicz. Zdecydowanie najbardziej wyrównanym pojedynkiem była gra Aleksandry Michalak z Darią Łuczakowską. Tenisistka Polmleku walczyła o każdy punkt. Dwa zwycięskie sety kończyła grając na przewagi. W decydującej, piątej partii to jednak bardziej doświadczona Daria Łuczakowska była górą, dając swojej drużynie trzeci zwycięski punkt i triumf w całym meczu.

Do końca rundy zasadniczej Sochaczewskiemu Klubowi Tenisa Stołowego pozostały do rozegrania dwa mecze, oba na wyjazdach: 15 kwietnia z wrocławskimi „akademiczkami” i trzy dni później z ekipą Startu Nadarzyn. Zdecydowanie ważniejszym spotkaniem, też pod względem „psychologicznym”, będzie starcie z ekipą z Dolnego Śląska, bowiem patrząc na układ ligowej tabeli, na dwie kolejki przed końcem, wiemy już, że to właśnie z drużyną z Wrocławia SKTS zagra w półfinałowym dwumeczu. Drugą parę półfinałową stanowić będą KTS Siarka Tarnobrzeg i najprawdopodobniej ekipa Bebetto Częstochowa.

POLMLEK Lidzbark Warmiński – SKTS Sochaczew 0:3

Dong Rui Fang – Magdalena Sikorska 2:3 (8:11, 11:4, 9:11, 11:8, 3:11)

Natalia Bogdanowicz – Irina Ciobanu 0:3 (4:11, 3:11, 8:11)

Aleksandra Michalak – Daria Łuczakowska 2:3 (6:11, 15:13, 9:11, 13:11, 6:11)