Kolejny krok w drodze po medal

Po dłuższej przerwie spowodowanej występami zawodniczek w turniejach międzynarodowych powróciły rozgrywki Ekstraklasy Kobiet. Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego wygrała z ligowym beniaminkiem, zespołem ATS east rent Białystok 3:0.

Spotkanie XIII kolejki rozegrano w sobotę 8 lutego w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Drużyna Bronisława Gawrylczka bez większych problemów poradziła sobie z ekipą z Podlasia. W pierwszym pojedynku Irina Ciobanu szybko, w trzech setach, pokonała Monikę Tereszkiewicz, oddając rywalce tylko jedenaście małych punktów. Bardziej wyrównane było drugie stracie pomiędzy Magdaleną Sikorską a Gabrielą Dyszkiewicz. Zawodniczka SKTS zakończyła je co prawda po trzech partiach, lecz jej rywalka dzielnie walczyła o każdy punkt. Jedynego seta dla drużyny z Białegostoku ugrała Paulina Knyszewska, która wygrała pierwszą partię w pojedynku z Darią Łuczakowską. Doświadczona tenisistka stołowa SKTS w każdej partii grała jednak coraz skuteczniej i ostatecznie zwyciężyła w całym pojedynku po czwartym secie.

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego z 31 punktami (10 zwycięstw i trzy porażki) zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy Kobiet. Do końca rundy zasadniczej sochaczewskim tenisistkom pozostało do rozegrania pięć spotkań. Aby znaleźć się w czołowej czwórce drużyn, które będą walczyć o medale Drużynowych Mistrzostw Polski wystarczą dwie wygrane. Warto jednak postarać się o drugie lub trzecie miejsce, bowiem czwarta ekipa trafi w półfinale na drużynę KTS Siarki Tarnobrzeg.

Na ile tenisistki Bronisława Gawrylczyka są w stanie zagrozić wielokrotnym mistrzyniom Polski, przekonamy się w sobotę 22 lutego. Wówczas drużyna z Tarnobrzega przejedzie do hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Początek meczu o godzinie 17.00. Przypomnijmy, że sochaczewskiej drużynie w rundzie jesiennej, jako jedynej w lidze, udało się urwać Siarce defensywny punkt bonusowy – przegrały na wyjeździe 3:2. Tydzień przed meczem na szczycie, 15 lutego, SKTS zagra na wyjeździe w Łomży.

SKTS Sochaczew - ATS east rent Białystok 3:0
Irina Ciobanu - Monika Tereszkiewicz 3:0 (11:3, 11:5, 11:3)
Magdalena Sikorska - Gabriela Dyszkiewicz 3:0 (11:7, 11:9, 11:7)
Daria Łuczakowska - Paulina Knyszewska 3:1 (7:11, 11:8, 11:5, 11:6)