Bezpieczne ferie z Sierżantem Socho

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 trwa piknik rodziny pod hasłem „Zima za oknem, lato w sercach – nudę zabawą przeganiamy”. To miejska oferta na ferie, w której udział jest bezpłatny. Podczas drugiego dnia imprezy, we wtorek 11 lutego, odbyła się akcja promocyjna komiksu autorstwa Łukasza „Bofzina” Kucińskiego, którego głównym bohaterem jest Sierżant Socho.

W miejskiej „jedynce” gościli m.in. zastępca burmistrza Marek Fergiński oraz Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie Michał Safjański. Szef mundurowych podkreślał, jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, szczególnie podczas ferii zimowych. Jednym z narzędzi uświadamiającym o tym dzieciom i młodzieży był promowany tego dnia komiks.

Twórcą serii opowiadań rysunkowych z Sierżantem Socho w roli głównej jest Łukasz Kuciński. Komiksy powstawały przy współpracy z lokalną jednostką policji, a ich wydanie sfinansował urząd miejski. Przedstawione w nich historie nawiązują do lokalnych skojarzeń, w każdym tomie ukazane są m.in. sochaczewskie zabytki czy charakterystyczne miejsca z terenu naszego miasta. Podczas spotkań każdy zainteresowany mógł otrzymać darmowy egzemplarz tomu „Pomaga, ratuje i radzi” oraz uzyskać dedykację od jego twórcy.

- Chciałbym, aby czytający ten komiks młodzi ludzie znaleźli w sobie tyle siły, by powiedzieć zdecydowane „nie” narkotykom, dopalaczom, kradzieży, przemocy czy innym zagrożeniom. Jeśli dzięki lekturze naszej książeczki choćby jeden młody człowiek nie weźmie narkotyków, to już będzie wielki sukces – mówił Łukasz Kuciński.

Tymczasem wyśmienita feryjna zabawa w Szkole Podstawowej nr 1 trwa w najlepsze. W ramach atrakcji na najmłodszych czekają m.in.: 25 tys. klocków, symulatory komputerowe, quady, dmuchane zjeżdżalnie oraz darmowy popcorn i wata cukrowa. Impreza potrwa jeszcze dziś do godz. 18.00. oraz w środę, 12 lutego, w godz. od 9.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.

A A A
11-02-2020
godz.11:52
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 04.08.2020 r. 2930141 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy