Siódma edycja patriotycznego festiwalu
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie odbędzie się m.in. VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.

Jak mówi pomysłodawca tego wydarzenia, radny powiatowy Daniel Janiak, „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” to największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim, a jego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka.

- Z całego serca zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Dotychczasowe edycje udowodniły, że pamiętamy o bohaterach sprzed lat, a dzieci i młodzież w mądry i wartościowy sposób potrafią oddać im cześć. Eliminacje odbędą się 29 lutego od 10.00 w kramnicach przy ul. 1 Maja 21, natomiast finał, czyli koncert laureatów i wręczenie nagród, w tym samym miejscu 1 marca o 17:00 – podkreśla.

W ramach tegorocznej edycji obejrzymy około 230 prezentacji. Tyle zgłoszeń wpłynęło w wyznaczonym terminie czyli do 26 lutego. Każdy z uczestników zaprezentuje całość lub fragment jednego wiersza patriotycznego lub jednej pieśni patriotycznej. Czas prezentacji nie przekroczy 5 minut.  Uczestnicy oceniani będą w czterech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli. Każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w festiwalu, a laureaci dodatkowo wartościowe nagrody rzeczowe.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki.

 

REGULAMIN VII FESTIWALU.docx

KARTA ZGŁOSZENIA.docx

A A A
28-02-2020
godz.08:06
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 05.08.2020 r. 2931017 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy