W kramnicach znów artystycznie

Wraz z początkiem marca rozpocznie się szósty sezon "Artystycznych Kramnic". Ich podwoje zamkną się dopiero 26 kwietnia - czekają nas więc blisko dwa miesiące twórczej zabawy. Spotykać będziemy się tradycyjnie w niedziele.

Od swojej premiery w 2017 roku "Artystyczne Kramnice" nie tylko zebrały wierne grono widzów i uczestników, ale też z każdym sezonem zyskują kolejnych. Dla licznych rodzin wizyta w kramnicach staje się wręcz tradycją. Trudno się temu dziwić - to jedyny tego typu projekt w okolicy, w którym oferta jest tak zróżnicowana, ogólnodostępna i w pełni bezpłatna. Z dziećmi pracują wykwalifikowani specjaliści z dziedziny teatru, tańca, sztuk plastycznych, animacji i wielu innych. Tak będzie i tym razem. Na młodszych i starszych widzów czekać będą dwa spektakle teatrów Bajlandia i Conieco, zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską, plastyczne z Barbarą Derdą, muzyczne z Katarzyną Orlińską, spotkania z Heweliuszami Nauki, przedstawicielami ginących zawodów.

- Myślą przewodnią szóstej edycji jest różnorodność. Chcemy, by ta sama oferta była atrakcyjna dla dzieci w różnym wieku. Wydaje się to karkołomnym zadaniem, a jednak udało nam się tak dobrać program, by podczas "Artystycznych Kramnic" dobrze bawiły się zarówno kilkulatki jak i np. dziesięciolatki - powiedziała nam naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego Joanna Niewiadomska-Kocik.

Łącznie odbędzie się siedem spotkań (wyłączone zostały dwie niedziele: Palmowa i wielkanocna). W związku ze świętami, poprzedzające je warsztaty plastyczne z Barbarą Derdą poświęcone zostaną właśnie Wielkanocy. Wcześniej, bo 19 marca odbędzie się spotkanie z grami stolikowymi zorganizowane wspólnie ze stowarzyszeniem Planszówki w Sochaczewie.

Jedną z nowości będą warsztaty prowadzone przez przedstawicieli dawnego rzemiosła. W "Artystycznych Kramnicach" będzie się można spotkać np. z powroźnikiem, świecownikiem czy garncarzem. Możliwość obserwowania ich przy pracy, posłuchania opowieści i spróbowania swoich sił w którymś z historycznych fachów stanowić będą z pewnością nie lada atrakcję.

Z kolei 29 marca odbędzie się koncert gordonowski. Zostanie on przygotowany przez Małgorzatę Jaworską, Katarzynę Orlińską oraz Małgorzatę Herrerę. Będzie to połączenie muzycznej opowieści i spektaklu z elementami jazzu i zajęć metodą E.E. Gordona. Warto przypomnieć, że mają one na celu nie tylko oswojenie dziecka z muzyką i dźwiękami, ale docelowo zwiększają  płynność mowy i poprawiają dykcję. Zajęcia muzyczne rozwijają lewą półkulę mózgu, dzięki czemu dzieci potrafią dłużej koncentrować swoją uwagę, co z kolei wpływa na ich rozwój intelektualny.Improwizacja ruchowa do muzyki nie tylko kształtuje kreatywność dziecka, ale przede wszystkim pozwala na koordynację całego ciała.

 

A A A
07-02-2020
godz.11:06
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 05.08.2020 r. 2930737 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy