Uczniowie PSM udowodnią, że muzyką można się dobrze bawić

Przed nami kolejny jubileuszowy koncert w Państwowej Szkole Muzycznej świętującej 45 rocznicę swego istnienia. Tym razem zachęcamy do wspólnego oklaskiwania uczniów PSM, którzy przygotowali koncert muzyki kameralnej oparty na „Karnawale zwierząt”,  utworze określanym przez jego kompozytora, Camille'a Saint-Saënsa, jako fantazja zoologiczna.

„Karnawał zwierząt” to cykl czternastu miniatur muzycznych wykonywanych przez różne składy instrumentalistów. W ich wykonaniu można usłyszeć jak brzmią osły azjatyckie naśladowane przez instrumenty smyczkowe i klarnet, żółwie, słoń, kangury czy osobistości z długimi uszami.

„Karnawał zwierząt” należy do unikatowych kompozycji w całej literaturze muzycznej, często wykorzystywany jest jako dobry przykład do nauki rozpoznawania brzmienia różnych instrumentów muzycznych. I to ironia losu, że utworem, który w pierwszej kolejności przywołuje nazwisko Camille’a Saint-Saënsa jest „fantazja zoologiczna”, utwór, który nigdy nie miał być opublikowany ani publicznie wykonany.

Zapraszamy 7 lutego o 18.00. Sala koncertowa PSM. Wstęp wolny.

A A A
05-02-2020
godz.15:34
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 04.08.2020 r. 2930269 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy