Adam Lemiesz wiceprezydentem

Bez wątpienia możemy być dumni z faktu, że nasz, co prawda już były, mieszkaniec, Adam Lemiesz, został wiceprezydentem Żyrardowa. Obowiązki ma objąć od 5 lutego, a w ratuszu zajmował się będzie zagadnieniami z zakresu oświaty, kultury, sportu, organizacji pozarządowych i pomocy społecznej.  

Adam Lemiesz urodził się w Sochaczewie. Już w czasach studenckich pracował w radiu Fama jako dziennikarz i prezenter, następnie w Wydziale Promocji sochaczewskiego starostwa, był radnym rady miejskiej III kadencji (1998-2002). Potem swoje życie osobiste i zawodowe związał z Żyrardowem, gdzie od lat pracuje w starostwie powiatowym pełniąc obecnie funkcję dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury.

Adam Lemiesz ma 44 lata, jest żonaty, ma troje dzieci. Ukończył LO Chopina, potem studiował zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz marketing na SGH. Działa aktywnie w Stowarzyszeniu Odnowy Sochaczewa Zamek organizującym m.in. coroczne turnieje dzikich drużyn.

daw

A A A
09-01-2020
godz.10:36
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 05.08.2020 r. 2930705 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy