KMD - przedłużenie terminu

Jak już informowaliśmy redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” zaprasza lubiących pisać i zainteresowanych mediami żurnalistów, do udziału w uroczystym podsumowaniu 23 Konkursu Młodych Dziennikarzy. 28 maja będziemy twórczo spędzać czas w kramnicach. Z uwagi na strajk nauczycieli postanowiliśmy przedłużyć termin składania prac oraz zgłoszeń poszczególnych szkół. Czekamy na nie do środy 15 maja.

W tym roku widywaliśmy się nieco częściej. Ponieważ zmieniliśmy  nieco formułę KMD,  z uczniami i nauczycielami spotykaliśmy się w ciągu roku szkolnego na warsztatach przeprowadzonych w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1. Postanowiliśmy postawić na wymianę doświadczeń i rozwój, a nie jedynie na ocenianie dokonań poszczególnych zespołów. Dlatego też tegoroczny konkurs będzie miał formułę przeglądu. Nagrody trafią jedynie do uczniów i uczennic, którzy nadeślą do nas najciekawsze teksty dziennikarskie na wskazany przez nas temat. Brzmi on - „Budżet obywatelski w mojej okolicy. Co zmienił i co mógłby zmienić?”. Na teksty (nie dłuższe niż dwie strony maszynopisu) czekamy do 15 maja. Każdy z nich powinien być opatrzony imieniem i nazwiskiem autora, klasą do której uczęszcza oraz nazwą szkoły. Co istotne, autorka bądź autor nie musi być członkiem szkolnego zespołu redakcyjnego. Liczy się tylko lekkie pióro i kreatywne podejście do tematu.

Spotkanie finałowe rozpocznie się 28 maja o godz. 10:00. W programie przewidujemy: prezentację gazetek szkolnych, warsztaty dziennikarskie, spotkanie z zaproszonym gościem, wręczenie dyplomów i Kolorowych Ołówków. Na zaproszenie „Ziemi” w finale weźmie udział dziennikarz, autor książek oraz wydawca Robert Stępowski. Jest on założycielem i redaktorem naczelnym portalu oraz ogólnopolskiego magazynu dla specjalistów marketingu terytorialnego „MarketingMiejsca.com.pl”. Od ponad 10 lat poświęca się pisaniu – jako dziennikarz, autor książek i bloger.

Redakcja

A A A
08-05-2019
godz.09:59
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935876 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy