Minister Jurgiel spotkał się z mieszkańcami powiatu

W podsochaczewskim Młodzieszynie odbyło się spotkanie z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem. Był to element prowadzonej przez polityków Prawa i Sprawiedliwości akcji informacyjnej „Polska Jest Jedna - Słuchamy Polaków”.

Głównymi tematami rozmów były oczywiście sprawy polskiej wsi oraz kwestie związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego w Stanisławowie. W spotkaniu, poza ministrem Jurgielem, uczestniczyli m.in. poseł Maciej Małecki, senator Marek Martynowski, starosta Jolanta Gonta oraz wójt Młodzieszyna Monika Pietrzyk.

- Cieszę się, że wizyta ministra spotkała się z dużym zainteresowaniem   mieszkańców naszego powiatu, a przede wszystkim naszych rolników  - powiedział nam poseł Maciej Małecki. - W czasie spotkania zostały poruszone sprawy ważne dla polskiej wsi. Minister Jurgiel przedstawił konkretne działania rządu, mające na celu poprawienie sytuacji polskich rolników. Korzystając z okazji dziękuję pani wójt Monice Pietrzyk za profesjonalną pomoc w przygotowaniu wizyty.

Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 150 osób, miało formę rozmowy ministra z rolnikami. Krzysztof Jurgiel odpowiadał na pytania uczestników i notował padające uwagi.

- Prawo i Sprawiedliwość zawsze słuchało Polaków, bo politykę postrzegamy jako służbę obywatelom - wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom - i właśnie po to są takie spotkania. Chcemy dyskutować nasze propozycje w jak najszerszym gronie. Dlatego, po kwietniowej konwencji, na której zaprezentowaliśmy nowe pomysły programowe, spotykamy się i rozmawiamy z Polakami - dodał Maciej Małecki, który także  jest w grupie polityków PiS zaangażowanych w spotkania w całej Polsce.

Przyjazd szefa resortu rolnictwa do Młodzieszyna to kolejna w tym roku wizyta członka rządu na ziemi sochaczewskiej. Przypomnijmy, że od stycznia powiat sochaczewski odwiedzili: szef gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego minister Marek Suski i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
02-06-2018
godz.11:09
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 02.06.2020 r. 2856915 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy