Puchar starosty zainaugurował „Niebieską Gwiazdkę”

Mnóstwo zebranych produktów spożywczych i przemysłowych, wspaniała atmosfera i emocje sportowe, to elementy, które najlepiej charakteryzują ostatnie wydarzenia w Zespole Szkół w Teresinie. W środę, 6 grudnia po piłkarsku wystartowała tu akcja „Niebieska Gwiazdka”. Młodzież rywalizując o puchar starosty Jolanta Gonta, aktywnie włączyła się w pomoc dla najuboższych rodzin.

Społeczność Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego od wielu lat angażuje się w wolontariat, nie tylko organizując różne przedsięwzięcia charytatywne, ale też docierając bezpośrednio z pomocą do potrzebujących.

Po raz kolejny postanowiono włączyć się w świąteczną akcję „Niebieska Gwiazdka”. Jej pomysłodawczynią jest sierż. Anna Opęchowska-Ciak z Posterunku Policji w Teresinie. Od początku założeniem policjantki jest pomoc drugiemu człowiekowi. Funkcjonariuszka swoim pomysłem corocznie zaraża liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, wśród nich uczniów i radę pedagogiczną teresińskiej szkoły.

II Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta był głównym wydarzeniem, które zainaugurowało bożonarodzeniową akcję. W jego organizację włączyły się Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Radio Sochaczew. Sportowym zmaganiom towarzyszyła m.in. loteria fantów ufundowanych przez organizatorów. Wśród sponsorów nagród był CrossParkFullBodyWorkout Tomasz Gasik i Wiktor Dobrowolski. Społeczność Zespołu Szkół po raz kolejny stanęła na wysokości zadania bardzo poważnie traktując cel akcji i wypełniając wielkie pudełka licznymi darami, które następnie znajdą się w świątecznych paczkach m.in. dla rodzin z dziećmi, seniorów czy osób samotnych, którym w ten sposób umili się bożonarodzeniowy czas.

Teresińskie zawody otworzyła Ewa Odolczyk, dyrektor ZS Teresin w towarzystwie przedstawicieli policji, którzy w imieniu sierż. Anny Opęchowskiej-Ciak dziękowali młodzieży i nauczycielom za tak liczny udział w „Niebieskiej Gwiazdce”.

Sam turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Nie brakowało świetnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji. I choć wyniki mają tu drugorzędne znaczenie, to jednak warto zaznaczyć, że główne trofeum ufundowane przez starostę powędrowało do ekipy o nazwie „Orły Krzyśka” (3 TMO). Radio Sochaczew zadbało o wyróżnienia indywidulane: tytuł najlepszego zawodnika przypadł Patrykowi Brzezińskiemu (kl. 4 TL), za najlepszego bramkarza uznano Dawida Kapuścińskiego (kl. 3 TMO), a „królem strzelców” z 8 golami na koncie został Adrian Kazusek (3 TML). – Młodzież z naszej placówki jest zawsze otwarta na pomoc innym. Często to właśnie nasi uczniowie wychodzą z inicjatywą niesienia wsparcia m.in. dla absolwentów Zespołu Szkół w Teresinie, którzy w wyniku różnych zdarzeń losowych po prostu takiej pomocy bardzo potrzebowali. Teraz ponownie postanowiliśmy włączyć się w akcję, która jest dziełem zaprzyjaźnionej z nami sierż. Anny Opęchowskiej-Ciak. Jak widać, odpowiedź młodzieży na apel jest imponująca. Gdy widzę ich zaangażowanie to serce rośnie. – mówi Ewa Odolczyk, dyrektor szkoły.

Z kolei fundatorka głównej nagrody starosta Jolanta Gonta tak ocenia tę inicjatywę: - Jestem bardzo dumna z postawy młodych ludzi, z ich determinacji, wrażliwości i empatii, którą po raz kolejny wykazali się wspierając potrzebujących. Dzięki nim i zaangażowanym nauczycielom zarówno w Teresinie, jak i w pozostałych szkołach na terenie naszego powiatu takie akcje charytatywne wypadają bardzo efektywnie. Władze powiatu tego typu inicjatywom szkolnym zawsze będą przyklaskiwać i wspierać. Bardzo ważna jest idea wsparcia potrzebujących, jak również sposób i umiejętność organizacji takiej pomocy, a nasze szkoły po raz kolejny udowadniają, że potrafią to robić na najwyższym poziomie, za co jeszcze raz dziękuję – dodała starosta.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
09-12-2017
godz.13:02
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 29.05.2020 r. 2852896 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy