Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Podsumowujemy "Dobre Rządzenie”

Jak współpracować z organizacjami pozarządowymi, słuchać ich uwag, pomysłów, sugestii, wykorzystać tkwiący w nich potencjał społeczny. Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas konferencji końcowej projektu „Dobre Rządzenie” pt. Budowa przyszłości poprzez wkład społeczny. Modelowa współpraca administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Odbędzie się ona 19 czerwca w Domu Bankietowym „ARKADIA” przy ul. Trojanowskiej 94 w Sochaczewie. Zapraszamy na to spotkanie każdego, komu bliski jest temat konferencji. Wstęp i udział jest bezpłatny.

W trakcie tego spotkania nastąpi podsumowanie projektu oraz dobrych praktyk wypracowanych przez samorządy Sochaczewa, Ożarowa Mazowieckiego, Wieliszewa, Tomaszowa Mazowieckiego, Zielonki oraz warszawskich dzielnic Białołęka i Praga-Północ w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Projekt „Dobre Rządzenie” realizowany jest przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” we współpracy z miastem Sochaczew i Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej. Głównym celem projektu jest zwiększenie zakresu i poprawa jakości mechanizmów współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych poprzez opracowanie i wdrożenie odpowiednich modeli współpracy.

PROGRAM 

10:00 – 12:30 SESJA 1

● Wprowadzenie do tematu konferencji „Budowa przyszłości poprzez wkład społeczny”– dr Mieczysław Bąk, Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”

● Podsumowanie realizacji projektu „Dobre Rządzenie”– Paulina Bednarz, Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”

● Dobre praktyki we współpracy Miasta Sochaczew z organizacjami pozarządowymi– Agata Kalińska, Urząd Miejski w Sochaczewie

● Wyzwania współpracy międzysektorowej z perspektywy organizacji pozarządowych– dr Witold Klaus, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

● Wdrażanie modeli współpracy organizacji pozarządowych i gmin– dr Mieczysław Bąk, Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”

Dyskusja

12:30 – 13:00 PRZERWA KAWOWA

13:00 – 14:50 SESJA 2

● Dobre praktyki we współpracy Gminy Ożarów Mazowiecki z organizacjami pozarządowymi– Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik, Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

● Współpraca z samorządem dobrą praktyką– Marek Tarwacki, Stowarzyszenie „Sztuka włączania” i Stowarzyszenie „Aktywni dla Łajsk”

● Dobre praktyki we współpracy z Tomaszowską Radą Działalności Pożytku Publicznego– Anna Przybyłkowicz, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Dyskusja

14:50 – 15:00 Podsumowanie spotkania i zakończenie konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

A A A
16-06-2015
godz.15:20
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 26.01.2022 r. 3467034 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy