Sochaczew Sochaczew Sochaczew

odpowiedzi Burmistrza

Szanowna Pani Anno;

Firma Sime nie jest publicznym dostawcą gazu, lecz prywatnym podmiotem działającym w tej branży. Spółka w żadnej sposób nie jest związana organizacyjnie z UM, nasz samorząd nie posiada w niej udziałów, zatem nie ma żadnego przełożenia na podejmowane przez właścicieli decyzje. To prywatna firma kierująca się kalkulacją kosztów i zysków. Jeśli na razie Sime uznała, że doprowadzenie gazu sieciowego do Pani nieruchomości jest nieopłacalne, należy uszanować tę decyzję. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że warto zebrać pewną liczbę podpisów, zachęcić sąsiadów i taką wspólną listę złożyć w Sime. Gdy sieć jest prowadzona nie do jednego, ale kilku czy nawet kilkunastu domów z pewnością zarządowi firmy łatwiej podjąć decyzję o zainwestowaniu środków w nowy odcinek gazociągu.

05-05-2021
godz.13:41

Szanowny Panie Zdzisławie;

Ławki z pasażu zostały zabrane na wyraźny wniosek mieszkańców, którzy składali w ratuszu pisma z prośbą o ich usunięcie. Podnosili, że wieczorami zbiera się tam młodzież pijąca alkohol, hałasująca niekiedy do wczesnych godzin rannych, uniemożliwiająca odpoczynek i sen. Stosowna korespondencja skłoniła nas do podjęcia ten niełatwej decyzji.

08-06-2021
godz.11:05

Szanowny Panie Piotrze,

Z publikowanych przez CPK danych wynika, że port jest zaintereresowany budową linii kolejowych dużych prędkości, a w ich przypadku przystanki są lokowane jedynie w dużych miastach, co kilkadziesiąt kilometrów. Szczegółowo plany CPK, proponowany przebieg linii i nasze stanowisko w tej sprawie opisywał portal Sochaczew.pl w poniższym tekście: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/31959?title=Nasz-glos-w-sprawie-szybkiej-kolei&filterId=1&sochaczew#prettyPhoto

31-08-2021
godz.12:49

Szanowna Pani Henryko;

Na wstępie krótkie wyjaśnienie - budowa nowego mostu w Chodakowie to nie zadanie miasta, lecz powiatu. Inwestycję prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg w Sochaczewie. To prawda, że na budowie występują opóźnienia, ale nie wynikają z opieszałości wykonawcy. Ostatnio starostwo informowało, że na zamówione konstrukcje stalowe wykonawca czekał osiem tygodni dłużej, niż pierwotnie zakładał. W opinii PZD, jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą i nie wystąpią inne nieprzewidziane okoliczności to w grudniu br. powinnyśmy cieszyć się z przebudowanego obiektu.

 

29-09-2021
godz.09:17

Szanowny Panie Jacku, bardzo dziękuję za tego maila oraz troskę o nasze wspólne dobro. Na wstępie pragnę przypomnieć, że na pływalni Orka, jak również innych zamkniętych obiektach zarządzanych przez MOSiR, obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Przekazałem Pana uwagę dyrekcji MOSiR i usłyszałem zapewnienie, że do podobnych sytuacji nie będzie dochodziło w przyszłości.

16-11-2021
godz.15:35

Szanowna Pani Moniko;

Zgodnie z ustawą 500 Plus należy wypłacić do ostatniego dnia miesiąca. Na początku istnienia programu środki przelewaliśmy w sugerowanym terminie, lecz z czasem - na prośbę rodzin - nasz urząd zaczął realizować wypłaty wcześniej, tj. między 15 a 20 dniem miesiąca. Chcemy zachować tę cykliczność. Wyjątkiem był i będzie grudzień, gdy 500 Plus wypłacamy wcześniej. W 2021 roku przelewy wyszły na konta rodzin już 14 grudnia. Z wyrazami szacunku Piotr Osiecki.

14-01-2022
godz.08:25

Szczegółowe informacje na ten temat przekazałem kilka tygodni temu podczas spotkania z poszkodowanymi rodzinami. Doszło do niego w kościele w Trojanowie. Wspólnie z księdzem proboszczem staraliśmy się powiadomić wszystkich zainteresowanych. Jeśli na Pani dodatkowe pytania, bardzo proszę o kontakt z p. Magdaleną Tuszyńską z Wydziału Infrastruktury Miejskiej UM. 

05-04-2022
godz.07:59

Szanowny Panie Dariuszu, niestety nie żyjemy w stabilnych i pewnych czasach. Odczuwa to każdy z nas - Pan, mieszkańcy Sochaczewa, nasz samorząd. Nas tak samo, jak polskie rodziny, dotykają rosnące koszty paliw (ZKM), prądu i gazu (ogrzanie wody w basenie, szkół, przedszkoli). Za kilka tygodni to samorządy będą musiały wziąć na siebie jeszcze większą odpowiedzialność za uchodźców. Jednocześnie w tej trudniej sytuacji gaże artystów wzrosły o kilkadziesiąt procent, nawet do ponad 100 tys. za godzinny występ. Za taką kwotę możemy położyć asfalt na 1-2 ulicach. Do tego na moich barkach spoczywa los tysiąca pracowników samorządowych zatrudnionych w UM, szkołach, przedszkolach, pomocy społecznej, kulturze, sporcie, jednostkach gospodarki komunalnej. Pierwsza potrzeba, to zapewnienie środków na wypłaty, rachunki za prąd i gaz, na stabilne działanie naszych jednostek. Zapewniam Pana, że mi także zależy na powrocie Dni Sochaczewa organizowanych z rozmachem, koncertami gwiazd itp. Ale to jeszcze nie ten czas.

01-06-2022
godz.14:21

Szanowny Panie Tomaszu;

Samorząd miasta prowadzi jedynie przedszkola i szkoły podstawowe, a podręcznik o którym Pan wspomina, ma trafić do szkół ponadpodstawowych czyli liceów i techników. Nie jesteśmy dla tego typu szkół organem prowadzącym. Opiekuje się nimi starostwo powiatowe, nie ratusz.I tam proszę kierować pytania dotyczące HiT.

Serdecznie pozdrawiam

28-08-2022
godz.21:47

Szanowny Panie Marcinie;

Jak Pan zapewne zauważył, w ostatnim czasie zamontowaliśmy na ulicy Kochanowskiego wyniesione przejście dla pieszych. Liczę, że taka "wysepka" zmusi do wolniejszej i bezpieczniejszej jazdy. Oczywiście będziemy obserwowali, jak sprawdza się to rozwiązanie.

Pozdrawiam

28-08-2022
godz.21:52

Szanowny Panie Adamie,

Zapewniam, że nasze plany względem Granicznej nie zmieniły się. O tym, jaki chcemy wykonać zakres prac pisał portal sochaczew.pl. Oto link do tekstu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/35381?title=Graniczna-cala-z-asfaltem-&filterId=1&sochaczew. Obecnie regulujemy sprawy własnościowe, poszerzamy pas drogowy, by asfalt położyć na brakującym odcinku 200 metrów sięgającym od Jagiellońskiej do Podgórnej. To niestety wiąże się z decyzjami podziałowymi działek, a procedura z tym związana trwa.

pozdrawiam

Piotr Osiecki

15-09-2022
godz.08:26

nadchodzące wydarzenia

wtorek, 27.09.2022 r. 3823293 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy