Tropem Wilczym w Sochaczewie

Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 1 marca. Udział w nim jest bezpłatny, trwają zapisy.

Karty zgłoszeniowe i pełny regulamin imprezy można pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl, z zakładki „Bieg Tropem Wilczym 2020”. Wypełnione zgłoszenia, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, należy przesyłać na adres e-mail: mosir@mosir.sochaczew.pl.

To ósma w całej Polsce, a trzecia w Sochaczewie, edycja wydarzenia sportowego mającego na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP – tzw. Żołnierzom Wyklętym. Bieg główny w naszym mieście wystartuje o godz. 10.30 z placu Kościuszki. Jego dystans wyniesie ok. 5 km, a trasa prowadzić będzie ulicami: Staszica, Traugutta, Licealną, Wojska Polskiego, Lotników, Łuszczewskich, 15 Sierpnia, Okrzei, Towarową, Licealną, Traugutta, aż do mety zlokalizowanej na placu Kościuszki.

W biegu głównym mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 12 lat (muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów). Organizator dopuszcza również udział osób poniżej 12. roku życia, lecz wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność rodziców bądź opiekunów prawnych, którzy także będą brali udział w biegu. Pierwszych trzech zawodników na mecie, w kategorii kobiet i mężczyzn, otrzyma puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto pamiątkowe pakiety startowe wraz z medalem okolicznościowym otrzyma pierwszych 200 zawodników, którzy ukończą bieg.

Biuro zawodów na placu Kościuszki będzie czynne już od godz. 9.00. Pół godziny później zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, następnie odbędzie się krótka prelekcja przybliżająca postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Przed biegiem głównym, o godz. 10.00, przeprowadzony zostanie mini-bieg na symbolicznym dystansie 196,3 m dla dzieci w wieku do 6 lat. Pierwszych 10 chłopców i 10 dziewczynek na mecie, otrzyma pamiątkowe pakiety wraz z medalami okolicznościowymi, a zwycięzcy (zawodnicy na podium) w kategorii chłopców i dziewcząt otrzymają dodatkowo pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

A A A
14-02-2020
godz.10:25
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.02.2020 r. 2738785 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy