Siódma edycja patriotycznego festiwalu
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie odbędzie się m.in. VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Właśnie ruszyły zapisy chętnych.

Jak mówi pomysłodawca tego wydarzenia, radny powiatowy Daniel Janiak, „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” to największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim, a jego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka.

- Z całego serca zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Dotychczasowe edycje udowodniły, że pamiętamy o bohaterach sprzed lat, a dzieci i młodzież w mądry i wartościowy sposób potrafią oddać im cześć. Eliminacje odbędą się 29 lutego od 10.00 w kramnicach przy ul. 1 Maja 21, natomiast finał, czyli koncert laureatów i wręczenie nagród, w tym samym miejscu 1 marca o 17:00 – podkreśla.

Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście na adres: Urząd Miejski w Sochaczewie, Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, ul. 1 Maja 16, lub przesłać drogą mailową: festiwalsochaczew@onet.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 26 lutego do 16:00. Każdy z uczestników zaprezentuje całość lub fragment jednego wiersza patriotycznego lub jednej pieśni patriotycznej. Czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut. Do konkursu może przystąpić jedna osoba lub grupa. Uczestnicy oceniani będą w czterech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli. Każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w festiwalu, a laureaci dodatkowo wartościowe nagrody rzeczowe.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki.

 

REGULAMIN VII FESTIWALU.docx

KARTA ZGŁOSZENIA.docx

A A A
10-02-2020
godz.12:50
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.02.2020 r. 2738802 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy