Przegrana u siebie, zwycięstwa na wyjazdach

Szybko w nowym roku, bo już 4 stycznia, zespół SKTS rozpoczął rundę rewanżową w Ekstraklasie Kobiet. W ciągu tygodnia tenisistki stołowe rozegrały trzy ligowe mecze. Przegrały w Sochaczewie z mocną ekipą częstochowskich akademiczek i wygrały na wyjazdach w Białymstoku i Krakowie.

Bebetto Częstochowa to drużyna walcząca o miejsce w pierwszej czwórce ekstraklasy, dającej prawo gry w rundzie play-off i walki o medale na koniec sezonu. Wiosną po zaciętym spotkaniu SKTS pokonał akademiczki 3:1. W sobotę 4 stycznia w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego też nie zabrakło emocji. W pierwszym pojedynku, pomimo przegranej w pierwszym secie, Irina Ciobanu pokonała Roksanę Załomską. W drugiej odsłonie spotkania Magdalena Sikorska zmierzyła się z „pierwszą rakietą” Bebetto – Tatyaną Bilenko. Ukrainka wygrała w trzech setach, choć zawodniczka SKTS była bliska triumfu w drugiej partii, której rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po grze na przewagi.

Kolejne starcie zakończyło się po piątym secie. Daria Łuczakowska przegrała z Sandrą Wabik dwie pierwsze partie, lecz odbudowała się w kolejnych, doprowadzając do remisu 2:2. Nie zdołała jednak utrzymać koncentracji, ulegając rywalce w decydującym secie 11:4. W czwartej grze, pomiędzy Iriną Ciobanu i Tetyaną Bilenko, spełniło się porzekadło: „Jeśli nie wygrywa się 3:0, to przegrywa się 3:2”. Rumunka zwyciężyła w dwóch pierwszych partiach, ale ostatecznie uległa po piątym secie i tym samym trzecia porażka Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego w tym sezonie stała się faktem.

Nie wpłynęło to negatywnie na zawodniczki, co pokazały kilka dni później podczas wyjazdowego meczu w Białymstoku. Drużyna Bronisława Garwylczyka wygrała z ekipą Asterm Dojlidy po trzech pojedynkach, bez straty seta. Co ciekawe, każda z rywalek, ugrała przeciw zawodniczkom SKTS dokładnie po 13 małych punktów.

W sobotę 8 stycznia w Krakowie na sochaczewskie tenisistki stołowe czekał groźniejszy przeciwnik, tamtejsza Bronowianka. Manager SKTS kolejny razy w tym sezonie zmienił wyjściowe ustawienie zespołu. Nieoczekiwanie jako pierwsza przy stole pojawiła się Daria Łuczakowska. Mimo starań i zaciętej walki uległa w trzech setach zawodniczce z Singapuru - Xuan Goi Tui. W kolejnej grze, również po trzech setach, Irina Ciobanu pokonała Dominikę Wołowiec. Z kolei Magda Sikorska przebudziła się dopiero po przegranej pierwszej partii z Martą Smętek. W kolejnych setach złapała już swój rytm i ostatecznie wygrała pojedynek z tenisistką Bronowianki 3:1. Ostatni, dający zwycięstwo w całym meczu, punkt zdobyła Irina Ciobanu, która dość łatwo ograła Xuan Goi Tui - 3:0.

Następny mecz (13. kolejka) rozegrany zostanie w Sochaczewie w sobotę 8 lutego. Do hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego przyjedzie drużyna ATS east rent Białystok. Początek spotkania o godzinie 17.00.

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 1:3
Irina Ciobanu – Roksana Załomska 3:1 (12:14, 11:4, 11:5, 11:7)
Magdalena Sikorska – Tetyana Bilenko 0:3 (4:11, 14:16, 7:11)
Daria Łuczakowska – Sandra Wabik 2:3 (6:11, 6:11, 11:4, 11:6, 4:11)
Irina Ciobanu – Tetyana Bilenko 2:3 (11:9, 11:7, 8:11, 8:11, 9:11)
Asterm Dojlidy Białystok - SKTS Sochaczew 0:3
Julia Łącka - Magdalena Sikorska 0:3 (6:11, 1:11, 6:11)
Michalina Górska - Irina Ciobanu 0:3 (6:11, 2:11, 5:11)
Julia Jackowska - Daria Łuczakowska 0:3 (3:11, 5:11, 5:11)