VI Sochaczewski Konkurs Historyczny „Gdy bój nad Bzurą wrzał…”

 

 

Konkurs historyczny zorganizowany przez nauczycieli  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka  we współpracy z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

28 listopada 2019 r.  miała miejsce uroczystość podsumowująca Sochaczewski Powiatowy Konkurs Historyczny. Odbył się on w dniu 21 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie. Konkurs historyczny rozgrywany był po raz szósty. W tym roku tematyka zadań konkursowych dotyczyła Bitwy nad Bzurą – największej bitwy wojny obronnej 1939 roku i była oparta o wystawę Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Na podsumowaniu konkursu obecni byli:

Pani Danuta Szewczyk –Kozłowska – Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomicznego

Pani Joanna Niewiadomska – Kocik Naczelnik Wydziału Promocji Miasta              

Pani Marta Zarzyńska – Kierownik Kina Odeon 

Pani Małgorzata Miłkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim

Pani Anna Kuliś  - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 , organizatora konkursu.

W tegorocznej edycji wzięło  udział 68 uczestników z 8 szkół podstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. 

Do konkursu przystąpili uczniowie ze:

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej 

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego 

Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka

Szkoły Podstawowej nr 6 im. Władysława Jagiełły

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina

Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach

Szkoły Podstawowej w Feliksowie

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim 

Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach:

Kategoria pierwsza -  klasy III

Kategoria druga – klasy IV

Kategoria  trzecia – klasy V

Kategoria czwarta – klasy VI

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria I klasy III

I miejsce Jan Milewski SP7

II miejsce Bartosz Dybiec SP7

III miejsce Jan Grzymkowski SP3

Wyróżnienia: Franciszek Skwira SP4,  Filip Regulski SP7

Kategoria II klasy IV

I miejsce Mariusz Dąbrowski SP4

II miejsce Mateusz Kupniewski SP Kąty

III miejsce Zofia Siejka SP7

Kategoria III klasy V

I miejsce Bartosz Wójcicki SP7

I miejsce Dominik Wrzesiński SP3

II miejsce Mateusz Wrzesiński SP3

III Piotr Jarosiński SP4

III Adam Małczak SP Kąty

III Jędrzej Kuśmierczyk SP4 

Wyróżnienia: Franciszek Celeda SP4, Przemysław Wróblewski SP Kozłów, Hubert Graszka SP Kąty

Kategoria IV klasy VI

I miejsce Hanna Garbacz SP4

II miejsce Maja Kaczorowska SP Kąty

III miejsce Klara Kisiel SP 3

III miejsce Maria Mleczko SP4

Wyróżnienie:  Dominika Karbowiak SP Kąty 

Wszyscy uczestnicy oraz laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Laureaci wpisali się do księgi pamiątkowej Muzeum Ziemi Sochaczewskiej I Pola Bitwy nad Bzurą.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Sochaczew Panu Mirosławowi Orlińskiemu oraz  Burmistrzowi Miasta Sochaczew Panu Piotrowi Osieckiemu za objęcie honorowym patronatem VI Sochaczewskiego Konkursu Historycznego i ufundowanie pięknych nagród.

Nagrody ufundowała także Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie Pani Anna Kuliś , Dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Pan Paweł Rożdżestwieński oraz Kierownik kina Odeon Pani Marta Zarzyńska.

Słodki poczęstunek ufundowała firma Sebex z Warszawy

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Ziemi Sochaczewskiej Panu  Pawłowi Rozdżestwieńskiemu oraz pani Annie Wachowskiej za merytoryczne i organizacyjne wsparcie naszego konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i nauczycielom. za wysiłek i zaangażowanie.

 

   Za zaprezentowanie pięknej i wzruszającej części artystycznej dziękujemy uczniom Łucji Zatorskiej, Marii Mleczko, Weronice Solskiej oraz Franciszkowi Stawickiemu oraz ich opiekunowi pani Bożenie Stefaniak.

Za prezentację eksponatów z okresu II wojny światowej dziękujemy panu Jakubowi Walczakowi.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i  uczniom naszej szkoły, którzy pomagali nam zorganizować to wydarzenie.

                                                                   Organizatorki:

                                                                                 Edyta Wróblewska

                                                                                  Joanna Winnicka

                                                                                  Lena Bobrowska

                                                                                   Agata Szyprzak -Węgrecka 

                                                                                   Anna Zakrzewska

A A A
29-11-2019
godz.08:22
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 06.12.2019 r. 2671098 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy