Walczyły z czołówką

Dla Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego przyszła najtrudniejsza część rundy. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka w dwóch ostatnich spotkaniach zmierzyły się z drużynami z czołówki tabeli Ekstraklasy Kobiet. Obydwa mecze rozegrano w Sochaczewie i obydwa zakończyły się dopiero po pięciu pojedynkach.

Starcia SKTS z wrocławskimi „akademiczkami” zawsze były zacięte i praktycznie każdy z nich, w poprzednich sezonach, kończył się wynikiem 3:2 dla którejś z drużyn. Spotkanie w rundzie jesiennej, według terminarza, miało odbyć się we Wrocławiu, jednak klub z Dolnego Śląska, ze względu na remont ich hali, poprosił o zamianę w kalendarzu. Spotkanie rozegrano w Sochaczewie w środę 6 listopada. W pierwszym pojedynku Natalia Bajor pokonała w trzech setach Magdalenę Sikorską. Zawodniczka SKTS nie radziła sobie z aktualną mistrzynią Polski w grze pojedynczej. Ostatnią partię odpuściła, ugrywając w niej tylko jeden punkt. Stan rywalizacji wyrównała Irina Ciobanu, pokonując w trzech setach Katarzynę Węgrzyn. Ponowne prowadzenie ekipie z Wrocławia dała Chinka Siyu Liu, której Daria Łuczakowska zdołała urwać tylko jednego, pierwszego w pojedynku seta. Zdecydowanie najciekawszą grą było starcie pomiędzy Natalią Bajor a Iriną Ciobanu. Zakończyło się ono dopiero po piątym secie. W trzeciej partii Irina dokonała nie lada wyczynu – przegrywała już 2:8, po czym odrobiła straty i wygrała seta 12:10. Następnie w piątym secie zawodniczka z Wrocławia miała dwie piłki meczowe, ale Irina je obroniła i zakończyła decydującą partię wynikiem 12:10. Całego spotkania nie udało się jednak wygrać. W piątym pojedynku Magda Sikorska nie dała rady Katarzynie Węgrzyn, z którą przegrała po czterech setach.

Trzy dni później, w sobotę 9 listopada, do Sochaczewa przyjechała drużyna Polmleku, aktualne wicemistrzynie Polski. W składzie ekipy z Lidzbarka Warmińskiego występuje 12-latka - Natalia Bogdanowicz. Zagrała ona w pierwszym pojedynku z Iriną Ciobanu. Bardziej doświadczona ping-pongistka pozwoliła młodej rywalce zdobyć jedynie dziewięć punktów w trzech rozegranych setach. Druga gra również zakończyła się po trzech partiach. Chinka, z norweskim paszportem, Wenting Ma dość łatwo pokonała Magdalenę Sikorską. Pomimo wygranej w pierwszym secie Daria Łuczakowska przegrała ostatecznie 3:1 z Aleksandrą Michalak i goście wyszli na prowadzenie 2:1. W czwartej grze do stołu stanęły liderki swoich drużyn Irina Ciobanu i Wenting Ma. Lepsza okazała się Rumunka reprezentująca sochaczewski klub. W ostatniej odsłonie spotkania zwycięstwo i kolejne punkty do ligowej tabeli dla SKTS zapewniła Magdalena Sikorska, pokonując Natalię Bogdanowicz.

Po porażce z wrocławskimi „akademiczkami” SKTS dał się im wyprzedzić i spadł z drugiego na trzecie miejsce w tabeli. Mimo to dobra dyspozycja tenisistek naszej drużyny wciąż imponuje. Wszystko na to wskazuje, że wiosną będą walczyć o medal drużynowych mistrzostw Polski. Tymczasem sochaczewskiemu klubowi pozostał tej jesieni do rozegrania tylko jeden mecz. Odbędzie się on w naszym mieście w sobotę 30 listopada o godz. 17.00. Będą to derby Mazowsza. Do hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego przyjedzie drużyna GLKS Scanii Nadarzyn.

AZS UE Wrocław – SKTS Sochaczew 3:2

Natalia Bajor – Magdalena Sikorska 3:0 (11:6, 11:7, 11:1)

Katarzyna Węgrzyn – Irina Ciobanu 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)

Siyu Liu – Daria Łuczakowska 3:1 (12:14, 11:7, 12:10, 11:7)

Natalia Bajor - Irina Ciobanu 2:3 (11:9, 7:11, 10:12, 11:6, 10:12)

Katarzyna Węgrzyn - Magdalena Sikorska 3:1 (11:7, 11:7, 8:11, 11:8)

SKTS Sochaczew – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:2

Irina Ciobanu – Natalia Bogdanowicz 3:0 (11:4, 11:4, 11:1)

Magdalena Sikorska – Wenting Ma 0:3 (3:11, 7:11, 7:11)

Daria Łuczakowska – Aleksandra Michalak 1:3 (11:7, 8:11, 9:11, 7:11)