Po uroczystościach wojsko zaprasza na grochówkę!

Już dziś obchodzić będziemy kolejne święto 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Jego kulminacyjnym punktem będzie apel na pl. Kościuszki.

Uroczystości rozpocznie o godzinie 10:00 msza w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej. Po jej zakończeniu na placu rozpocznie się część oficjalna obchodów. Wezmą w niej udział wojskowi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Dowództwo 3 WBROP zaprasza na nią wszystkich mieszkańców, sympatyków militariów, byłych wojskowych i pracowników cywilnych armii. Na finał wojsko zaprasza do swojej kuchni polowej. Będzie można spróbować legendarnej wojskowej grochówki. 

Przypomnijmy, że dowództwo 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej stacjonuje w garnizonie Sochaczew-Bielice od 1 stycznia 2013 roku. Dowództwo, wojsko i sprzęt przeniesiono do nas z Warszawy. Głównym zadaniem dowództwa brygady jest zapewnienie sprawnego dowodzenia podległymi pododdziałami oraz planowanie dla nich działań bojowych. Oprócz dowódcy brygady, trzon dowództwa stanowią: sztab, pion szkolenia i pion techniczny. Istotną rolę w funkcjonowaniu brygady odgrywa również pion ochrony informacji niejawnych oraz sekcja wychowawcza. 

A A A
04-10-2019
godz.14:36
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 20.02.2020 r. 2741860 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy