Pierwsza porażka

Po trzech zwycięstwach piłkarze chodakowskiej Bzury zaznali pierwszej w tym sezonie goryczy porażki. Stoczniowiec Płock okazał się za mocny. Przyjezdni, w niedzielę 8 września, pokonali biało-zielonych przy ul. Chopina 3:0.

Tydzień wcześniej, w sobotę 31 sierpnia, drużyna Pawła Rzymskiego wyjechała do Gostynina, aby zmierzyć się z tamtejszą drużyną Mazura. Do przerwy był bezbramkowy remis. „Worek bramek” rozwiązał się w drugiej części gry. W 54. minucie wynik otworzył Kamil Wojciechowski. Kilkanaście minut później napastnik Bzury zaliczył kolejne trafienie i biało-zieloni prowadzili 2:0. W 74. minucie Kuba Kowalski podwyższył na 3:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze jednak nie odpuszczali. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mazur zdobył honorowe trafienie. Nie zmniejszyło to jednak rozmiarów ich porażki. W 89. minucie wynik spotkania na 4:1, po wykorzystaniu rzutu karnego, ustalił Kamil Kacprzak.

W niedzielę 8 września biało-zieloni powrócili na stadion przy ul. Chopina. Bzurę czekało starcie z kolejnym wymagającym rywalem. Drużyna Stoczniowca Płock rozgromiła w III kolejce Pogoń Słupia, wygrywając aż 11:1 i wiadomo było, że zdecydowanie jest „na fali”. Rywale udowodnili to w Chodakowie. Już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Wynik 1:0 dla płocczan utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie goście zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Biało-zieloni nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości i musieli pogodzić się z pierwszą w tym sezonie porażką.

Po czterech kolejkach Bzura znajduje się w gronie czterech zespołów z dziewięcioma punktami na koncie. Biało-zieloni mają jednak najgorszy bilans bramkowy, co sprawia, że zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli płockiej ligi okręgowej.

Kolejne spotkanie piłkarze Pawła Rzymskiego zagrają na wyjeździe w sobotę 14 września. O godzinie 11.00 biało-zieloni rozpoczną mecz z drużyną Skrwa Łukomie i raczej będą w nim faworytem. Kolejny mecz przy ul. Chopina Bzura zagra w niedzielę 22 września ze Skrą Drobin.

Mazur Gostynin – Bzura Chodków 1:4 (0:0)
Bramki: Kamil Wojciechowski 54', 67', Jakub Kowalski 74', Kamil Kacprzak 89' (k)

Bzura Chodaków – Stoczniowiec Płock 0:3 (0:1)