Wielki koncert na wielką rocznicę

W sobotę 14 września na deskach Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Artyści, którzy zyskali już światową renomę, zaprezentują program będący połączeniem fragmentów ich koncertów o tematyce patriotycznej. To kolejny element obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą w naszym mieście.


Zespół kultywuje m. in. tradycje grup artystycznych działających przy Legionach w czasach I wojny światowej, teatrów przy Domach Żołnierza Polskiego z czasów dwudziestolecia międzywojennego czy Teatru Polowego „Czołówka Rewiowa” działającego w 2 Korpusie Polskim w latach 1941-1946. Wystawiane przez niego widowiska charakteryzują się wielkim rozmachem. Koncerty i przedstawienia w kraju jak i poza jego granicami, przyjmowane są z aplauzem. Widzowie doceniają profesjonalizm, talent i elegancję artystów. Uznanie dla nich wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy i hierarchowie Kościoła. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce również nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

- Nasz gość daje około 240 koncertów rocznie, występuje w najdalszych zakątkach świata. W repertuarze ma ponad 600 pieśni i piosenek patriotycznych, w magazynach 1500 kostiumów z różnych epok, a do dyspozycji ponad 300 instrumentów muzycznych. Naprawdę warto przyjść, posłuchać i popatrzeć na mistrzowskie wykonania polskich pieśni i tańców – zachęca naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik.

W aktualnym repertuarze RZAWP znajdują się widowiska takie jak „Z polską pieśnią i tańcem przez wieki”, „W drodze do niepodległości”, „O wolną Polskę”, „Ojczyzno ma”, „Bóg, honor, ojczyzna”. Ich elementy stworzą program, który obejrzeć można będzie w chodakowskim SCK. Zespół wystąpi pod batutą mjr. Marcina Ślązaka, z udziałem pięciu solistów.

Godzinny koncert rozpocznie się o 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

A A A
12-09-2019
godz.05:48
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 23.01.2020 r. 2714539 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy