Sochaczew - siedem wieków historii

Wczorajsza rekonstrukcja rozpoczęła się o 17.30, ale już o 14.00 wystartował dziewiąty piknik historyczny z cyklu „Sochaczew - siedem wieków historii”. Tym razem w całości poświęcony był 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Na polach czerwonkowskich otwarto muzeum plenerowe, gdzie widzowie mogli obejrzeć m.in. repliki niemieckich czołgów Panzer, samochody pancerne wyposażone w karabiny maszynowe i działka, symbol polskiej motoryzacji tamtych czasów tj. motocykl Sokół z motokoszem, moździerze, broń maszynową, armaty i tankietki – polskie pojazdy pancerne z tamtego okresu. Wszystkie pojazdy można było potem ujrzeć w ruchu, na polu bitwy. W oddzielnym namiocie można było poznać historię i dokonania wojenne 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii, wchodzącego w skład armii Poznań, walczącego w Bitwie nad Bzurą.

Jak na imprezę plenerową przystało, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Była strzelnica, wojskowe jedzenie, na licznych stoiskach można było kupić repliki broni, umundurowania, wyposażenia armii polskiej, pamiątki z okresu II wojny światowej. Swój autorski projekt odnowienia i udostępnienia zwiedzającym sochaczewskich bunkrów prezentowała Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza.

A A A
09-09-2019
godz.11:15
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 23.01.2020 r. 2714516 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy