Jest umowa na rozbudowę komendy straży
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Wyłoniono wykonawcę rozbudowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Soch-Bud z naszego miasta. Prace mają potrwać do połowy przyszłego roku.

Wszystko wskazuje na to, że już latem przyszłego roku sochaczewscy strażacy będą mogli pracować w lepszych warunkach. Przetarg na rozbudowę i modernizację ich siedziby zakończył się sukcesem i pozwolił wyłonić wykonawcę prac.

5 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podpisana została umowa między Komendą Wojewódzką PSP w Warszawie, którą reprezentował jej szef nadbryg. Bogdan Łasica oraz Krystianem Nowickim, współwłaścicielem firmy Soch-Bud. Nadbudowa i modernizacja KPP ma kosztować 2.077.000 zł. Roboty potrwają do końca czerwca przyszłego roku.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział poseł Maciej Małecki, komendant sochaczewskiej PSP st. bryg. Piotr Piątkowski, burmistrz Piotr Osiecki oraz starosta Jolanta Gonta. Rozbudowa komendy nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządów miasta i powiatu (przeznaczyły na ten cel po 200 tys. zł), a także wojewody mazowieckiego (400 tys. zł), oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Godpodarki Wodnej (652 tys. zł). Do projektu dorzuciła się też Komenda Główna PSP (400 tys.) i Komenda Wojewódzka (346 tys.).

Rozbudowa sochaczewskiej komendy ma polegać na przystosowaniu poddasza do celów użytkowych oraz dobudowaniu piętra po prawej stronie budynku, patrząc od ulicy Staszica, co pozwoli na powiększenie części socjalnej dla załogi o dodatkowe pomieszczenie szatni oraz pomieszczenie konserwacji sprzętu. Przy budynku pojawi się również wieża z masztem.

Dach nad częścią garażową będzie dwuspadowy, co rozwiąże dotychczasowe problemy z jego przeciekaniem podczas deszczu. Zamontowane zostaną również panele fotowoltaiczne, a oświetlenie w całym budynku zostanie wymienione na energooszczędne. Zaplanowano również modernizację placu przed strażnicą.

Za wsparcie planów rozbudowy sochaczewskiej strażnicy Komendant Wojewódzki PSP Bogdan Łasica podziękował szczególnie posłowi Maciejowi Małeckiemu. Jak stwierdził, bez jego zaangażowania w zorganizowanie finansowania tego przedsięwzięcia spotkanie pewnie by się nie odbyło.

Z kolei Maciej Małecki podkreślił, że strażakom, którzy niejednokrotnie ryzykując własnym życiem ratują zdrowie i dobytek ludzi, należy się najwyższy szacunek i tym szacunkiem od zawsze są obdarzani. Teraz jednak otrzymają coś bardziej wymiernego, to jest godne warunki pracy.

- Ta inwestycja jest kolejnym dowodem, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zapomina o mniejszych miejscowościach i stawia na równomierny rozwój kraju – kontynuował poseł Małecki. - Te potrzeby lokalowe nie pojawiły się przecież wczoraj i dopiero kiedy u władzy jest PiS udaje się je zaspokoić – podsumował. (seb)

A A A
05-09-2019
godz.15:25
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 18.01.2020 r. 2709658 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy