W gronie najlepszych szachistów na świecie

Sochaczewski mistrz szachowy Stanisław Osiecki zagra na mistrzostwach świata w szachach klasycznych seniorów 50, 65+. Zawody odbędą się w dniach 11-24 listopada w Bukareszcie. W środę 28 sierpnia burmistrz Piotr Osiecki spotkał się i wręczył list gratulacyjny mistrzowi, który będzie reprezentował nasze miasto wśród 300 najlepszych szachistów na świecie.

Możliwość udziału w turnieju mistrzostw świata w Rumuni, Stanisław Osiecki wywalczył dzięki dobrej grze w III Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 8-14 kwietnia tego roku, w miejscowości Ustroń-Jaszowiec. W turnieju wzięło udział 171 szachistów, był on rozgrywany na dystansie dziewięciu rund z tempem 60 minut na zawodnika. Stanisław Osiecki zdobył w mistrzostwach sześć punktów, jego bilans gier to pięć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Pozwoliło mu to na zajęcie 22 miejsca w ogólnej klasyfikacji turniejowej, siódmej lokaty w kategorii wiekowej 66-75 lat oraz trzeciego miejsca w najważniejszej klasyfikacji wszystkich zawodników uczestniczących w turnieju – osiągniętego międzynarodowego rankingu FIDE (2174).

Stanisław Osiecki, jako trzeci zawodnik w kraju w grupie seniorów, w listopadzie będzie reprezentował Polskę w Rumunii. W mistrzostwach świata, w turnieju na dystansie 11 rund, powalczy o jak najlepsze miejsce w kategorii open oraz wśród zawodników 65+.

A A A
30-08-2019
godz.09:56
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 18.01.2020 r. 2709628 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy