Najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach

Podczas niedzielnego koncertu na scenie II Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego wystąpi Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia. Divie polskiego jazzu towarzyszyć będzie jeden z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Na koncert złożą się najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach – na gitarę i dwa głosy. Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulingo Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Grażyna Auguścik jest także aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej.

Debiutowała jako wokalistka w 1977 roku na festiwalu piosenki w Toruniu. W 1979 zdobyła główną nagrodę w konkursie debiutów w Opolu. Nagrała 13 autorskich albumów, w tym dwa z Urszulą Dudziak. W 2002, 2003, 2004 i 2006 r. uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum Magazine.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 na pl. Kościuszki. Wstęp wolny.


A A A
09-08-2019
godz.21:34
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 08.12.2019 r. 2672931 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy