Niedzielne spotkania z historią i sztuką

Wzorem porzednich lat w czasie wakacyjnych weekendów zapraszamy na pokazy historyczne oraz do podziwiania prac lokalnych artystów biorących udział w projekcie Okno Sztuki.

W tym roku, w związku z budową amfiteatru, pokazy i Okno Sztuki odbywają się nie na wzgórzu, lecz w pobliskim parku Chopina.

Co nas czeka w najbliższy weekend?

7 lipca - „Z artylerią króla Jagiełły”. Inauguracyjny pokaz czarno-prochowy Grupy Strzelectwa Historycznego „Czarna Kompania”. Puszkarze i artylerzyści ożywią przestrzeń parku i hukiem swoich armat przypomną o roli zamku mieszkańcom miasta. Pokaz urozmaicą przykłady najdawniejszej broni palnej z XIV, XV i XVI wieku, a zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, jak niegdyś wojowano. Oprócz pokazu artyleryjskiego odbędzie się pokaz alchemiczny, zorganizowany przez "Ars Alchemia" z Łodzi.
Park Chopina, w godz. 15.00 – 18.00

 

7 lipca - Hejnał miasta na żywo (przy pomniku Chopina). Słuchamy go codziennie o 12.00 na antenie radia Sochaczew. Jeśli ktoś chce posłuchać hejnału miasta na żywo, w wykonaniu trębacza, zapraszamy w niedzielę do parku!

Park Chopina, godz. 16.00

 

7 lipca – Okno Sztuki Marcina Hugo-Badera.
Park Chopina, w godz. 14.00 – 20.00

 

 

A A A
04-07-2019
godz.18:23
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 19.11.2019 r. 2653903 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy