Kolejne srebro do kolekcji

W dniach 22-26 czerwca w Łodzi rozegrano finałowy turniej mistrzostw Polski w rugby piętnastoosobowym kadetów (U-16). Drużyna sochaczewskiego Orkana wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

W finałowym turnieju zagrało pięć drużyn systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu nasi rugbiści zmierzyli się z faworyzowaną Juvenią Kraków. Pomimo ogromnego charakteru i pokazania ducha walki na boisku ostatecznie ulegli zawodnikom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata różnicą dziesięciu punktów. Następnego dnia sochaczewska drużyna, prowadzona przez trenera Tomasza Malesę, wysoko wygrała z Lechią Gdańsk.

W poniedziałek 24 czerwca kadeci Orkana zagrali trzeci mecz z warszawską Skrą. Wygrana 40:12 zapewniła naszym rugbistom co najmniej brązowy medal. Wtorek był dla sochaczewskich zawodników dniem wolnym. Za to następnego dnia zmierzyli się z gospodarzami turnieju – KS Budowalnymi Łódź. Stawką tego spotkania było wicemistrzostwo Polski. Ostatecznie po emocjonującym i ciężkim meczu Orkan wygrał z Budowalnymi 19:12.

To trzeci srebrny medal mistrzostw Polski dla RCO w tym sezonie. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu wicemistrzostwo kraju zdobyli seniorzy w „siódemkach” i juniorzy w „piętnastkach”.