Pamięci bohaterskich spadochroniarzy

Około 700 śmiałków weźmie udział w VI Biegu Cichociemnych, który odbędzie się w Sochaczewie w niedzielę 16 czerwca. W tym roku do wyboru będą trzy trasy, na 5, 10 i 14 km. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.


Bieg przełajowy jest dedykowany pamięci Cichociemnych Spadochroniarzy AK - elity polskiej dywersji z czasów II wojny światowej. Jego głównymi pomysłodawcami i organizatorami są bracia Sławomir i Piotr Cypel z UKS Dragon Fight Club.
- Cieszę się tak dużym zainteresowaniem naszą imprezą. W tym samym terminie w Polsce odbywa się sześć innych biegów o podobnym charakterze. Okazuje się jednak, że to nas ludzie ponownie obdarzyli zaufaniem i wybrali udział w sochaczewskim biegu. Organizatorzy pozostałych zawodów mają problem z frekwencją. My tymczasem mamy już ponad pół tysiąca opłaconych pakietów startowych i zweryfikowanych zawodników – mówi Sławomir Cypel.
Uczestnicy biegu będą musieli pokonać na trasie przeszkody naturalne – m.in.: rzekę, błoto, podmokłe tereny, grząskie piaski, krzaki, pagórki, zarośla, wzniesienia; jak i sztuczne: różnej wysokości ściany, pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, uformowane przeszkody ziemne, równoważnie, przeszkody wymagające celności itp.
Podobnie jak przed rokiem rozegrane zostaną cztery „fale biegowe”, które wystartują w godzinnych odstępach. O godz. 10.00 i 11.00 rozpoczną zmagania zawodnicy na dystansie 5 km. W południe pobiegnie grupa na 10 km. O godzinie 13.00 wystartują śmiałkowie na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie 14 km. Start, meta oraz biuro zawodów będą zlokalizowane przy ul. Podzamcze i w parku im. F. Chopina przy ul. Traugutta.
- Początek każdego biegu wyznaczony będzie ulicami miasta – Traugutta, Staszica i dalej ul. Toruńską w kierunku Bzury. Uczestnicy skręcą w prawo, następnie przekroczenie rzeki i nawrót będzie wyznaczony na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestnicy biegu na 10 km pokonają, charakterystyczny opuszczony kanał ciepłowniczy na wysokości ul. Wojska Polskiego (bieg na 5 km zawróci wcześniej). Skrajnym punktem na trasie 14 kilometrów będzie tradycyjnie, już jak co roku, ujście Pisi do Bzury. Liczba jak i rodzaj przeszkód na trasach będzie zależna od warunków pogodowych i wysokości wody w rzece. Część z planowanych przez nas sztucznych przeszkód, także pozostanie niespodzianką aż do dnia biegu – tłumaczy Sławomir Cypel.
Na dystansach 5 i 10 km będą tylko dwie kategorie – open kobiet i open mężczyzn. Za to uczestnicy biegu na 14 km podczas rejestracji mogą wybrać jedną z pięciu dodatkowych kategorii, w której chcą być sklasyfikowani poza rywalizacją open (straż pożarna, służby mundurowe, organizacje proobronne, mieszkańcy Sochaczewa, zawodnicy MMA).  
Organizatorami VI Biegu Cichociemnych są: UKS Dragon Fight Club, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa, burmistrz Sochaczewa - Piotr Osiecki, Boruta MC Poland.
Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia: biegcichociemnych.pl

A A A
11-06-2019
godz.11:48
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 22.09.2019 r. 2596097 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy