Zapraszamy młodych dziennikarzy
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Jak każdej wiosny redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” zaprasza lubiących pisać i zainteresowanych mediami żurnalistów, do udziału w uroczystym podsumowaniu 23 Konkursu Młodych Dziennikarzy. 28 maja będziemy twórczo spędzać czas w kramnicach.

W tym roku widywaliśmy się nieco częściej. Ponieważ zmieniliśmy  nieco formułę KMD,  z uczniami i nauczycielami spotykaliśmy się w ciągu roku szkolnego na warsztatach przeprowadzonych w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1. Postanowiliśmy postawić na wymianę doświadczeń i rozwój, a nie jedynie na ocenianie dokonań poszczególnych zespołów. Dlatego też tegoroczny konkurs będzie miał formułę przeglądu. Nagrody trafią jedynie do uczniów i uczennic, którzy nadeślą do nas najciekawsze teksty dziennikarskie na wskazany przez nas temat. Brzmi on: „Budżet obywatelski w mojej okolicy. Co zmienił i co mógłby zmienić?”. Na teksty (nie dłuższe niż dwie strony maszynopisu) czekamy do 10 maja. Każdy z nich powinien być opatrzony imieniem i nazwiskiem autora, klasą do której uczęszcza oraz nazwą szkoły. Co istotne, autorka bądź autor nie musi być członkiem szkolnego zespołu redakcyjnego. Liczy się tylko lekkie pióro i kreatywne podejście do tematu.

Spotkanie finałowe rozpocznie się 28 maja o godz. 10:00. W programie przewidujemy: prezentację gazetek szkolnych, warsztaty dziennikarskie, spotkanie z zaproszonym gościem, wręczenie dyplomów i Kolorowych Ołówków. Na zaproszenie „Ziemi” w finale weźmie udział dziennikarz, autor książek oraz wydawca Robert Stępowski. Jest on założycielem i redaktorem naczelnym portalu oraz ogólnopolskiego magazynu dla specjalistów marketingu terytorialnego „MarketingMiejsca.com.pl”. Od ponad 10 lat poświęca się pisaniu – jako dziennikarz, autor książek i bloger. Jego artykuły i komentarze publikowano m.in. w: „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, portalach: Onet Biznes, Wirtualnemedia.pl, PRoto.pl oraz w magazynach „BRIEF” i „Rynek Turystyczny”. Robert Stępowski współpracował z Polskim Radiem Łódź i radiową Jedynką oraz kierował działem on-line Radia Dla Ciebie i tygodnikiem „Nasze Miasto”. Prowadzi lokalny serwis i gazetę „KochamRawe.pl”. Na początku kariery dziennikarskiej przez kilka lat prowadził w Sochaczewie redakcję lokalnej telewizji kablowej.

Finał KMD zakończy poczęstunek dla gości.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu oraz podanie liczby osób, które wezmą udział w Finale KMD z ramienia poszczególnych szkół. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja pod numerem tel. 46 862-23-55, lub poprzez e-mail: ziemiasochaczewska@gmail.com. Jeżeli istnieje taka możliwość, prosimy redakcje o zabranie przynamniej dwóch egzemplarzy wydawanego przez siebie pisma. (ap)

A A A
10-05-2019
godz.08:08
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 20.08.2019 r. 2564004 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy