W końcu na swoim boisku

Po dwóch wyjazdowych meczach, w niedzielę 14 kwietnia, chodakowska Bzura rozegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej przed własną publicznością. Biało-zieloni z łatwością pokonali przy ul. Chopina drużynę Wisły Główina-Sobowo – 4:0.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy. Już w drugiej minucie Adrian Tomczyk dostał celne podanie ze skrzydła i dał Bzurze prowadzanie. Chwilę później kapitan biało-zielonych, Jarosław Stencel wykorzystał błąd obrońcy gości i podwyższył wynik. Gospodarze kontynuowali napór na bramkę Wisły. Trzeciego gol zdobył Jan Wierzbicki, który znalazł się w odpowiednim miejscu w polu karnym. W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka wpadł mu pod nogi a on nie zmarnował tak dogodnej sytuacji.

Do przerwy padły trzy gole. Powinno być ich więcej. Bzura nie wykorzystała kilku wyśmienitych okazji. Między innymi Sebastian Strzelczyk w 38. minucie trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie spadło tempo gry. Bzura już tak nie naciskała. Piłkarze z chodakowa starali się utrzymywać przy piłce i bronić wyniku. Kilka minut po przerwie, drugie celne trafienie w meczu zaliczył Adrian Tomczyk. Goście, choć próbowali, to nie byli w stanie zdobyć honorowego gola.

Bzura pozostaje liderem płockiej A-klasy. Do ligi okręgowej awansują dwie pierwsze drużyny. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek. Następny mecz biało-zieloni zagrają na wyjeździe w ostatni weekend kwietnia z Wichrem Cieszewo.

Bzura Chodaków - Wisła Główina-Sobowo 4:0 (3:0)
bramki: Adrian Tomczyk 2', Jarosław Stencel 10', Jan Wierzbicki 27', 53'

Skład Bzury: M. Kowalski, Zółtowski (Kobierecki), Kawczyński, Krawczak (Siejka), Stypuła, Wierzbicki (Wojciechowski), Tomczyk (Krzysztof Kacprzak), Jeznach, Strzelczyk (Karczewski), Stencel, Kamil Kacprzak (J. Kowalski)