Orkan zatopił Arkę

Po trzecim z rzędu zwycięstwie drużyna Orkana awansowała na drugie miejsce w tabeli Ekstraligi Rugby. W sobotę 13 kwietnia sochaczewscy rycerze zdecydowanie wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia. Po świętach, w niedzielę 28 kwietnia, Orkan zmierzy się z aktualnymi mistrzami Polski – ekipą MasterPharm Budowlani Łódź SA. Spotkanie rozegrano zostanie na stadionie przy ul. Warszawskiej o godz. 14.00.

Pierwszy z trzech w tym sezonie wyjazdów na Pomorze należy zaliczyć do udanych. Przechodząca kryzys, zajmująca po czterech kolejkach ostatnie miejsce w tabeli, drużyna gdyńskiej Arki nie była równomiernym rywalem dla sochaczewskiej drużyny. Orkan, po czwartym przyłożeniu, zapewnił sobie ofensywny punkt bonusowy już na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy.

Silniejszy młyn i dobra „gra ręką” przyniosły rezultaty także w drugiej części gry. Dobrą dyspozycję pokazał także, wykonujący podwyższenia, Gruzin George Joglidze, który trafił między słupy osiem z dziewięciu prób, kopiąc kilkukrotnie z trudnej pozycji. Sochaczewska drużyna, po zmianie stron, znalazła drogę na pole punktowe rywali jeszcze pięciokrotnie. Dwa przyłożenia zawodnicy Orkana zdobyli w końcówce meczu, gdy gdyńskie buldogi, po dwóch żółtych kartkach, były zmuszone kończyć spotkanie w osłabieniu. Ostatecznie Orkan rozgromił Arkę 61 do 3.

– Z każdym spotkaniem robimy postęp. W Gdyni znów wyszło nam kilka fajnych zagrań, ale też wciąż jest wiele do poprawy. Cieszę się, że wykonaliśmy plan. Wygraliśmy wysoko, z ofensywnym punktem bonusowym. Dałem pograć wszystkim zawodnikom. W drugiej połowie na boisku pojawili się wszyscy rezerwowi. Ważne, że po zmianach utrzymaliśmy poziom gry. Teraz czekamy na starcia z najlepszymi drużynami Ekstraligi. Na pewno nie będziemy w nich faworytami – komentował po meczy trener RCO, Andrzej Kopyt.

Niezwykle trudno będzie utrzymać Orkanowi pozycję wicelidera. Następne dwa spotkania zadecydują czy sochaczewska drużyna będzie w stanie walczyć w tym sezonie o medal. Najbliższy mecz rozegrany zostanie w Sochaczewie, w niedzielę 28 kwietnia, o godzinie 14.00. Orkan zmierzy się z aktualnymi mistrzami Polski – Budowalnymi Łódź SA. Jak informuje prezes klubu, Mieczysław Głuchowski, wszystko wskazuje, że spotkanie to odbędzie się jeszcze na stadionie przy ul. Warszawskiej, przed zapowiadanym remontem. Następnie, w pierwszy weekend maja, Orkan ponownie pojedzie do Trójmiasta, aby zmierzyć się z niepokonanym w tym sezonie – Ogniwem Sopot.

Arka Gdynia - RC Orkan Sochaczew 3:61 (3:28)

Punkty: George Joglidze 16, Giorgi Suluashvili 10, Michał Kępa 5, Jakub Budnik 5, Adrian Niemiec 5, Jakub Młyńczak 5, Artur Fursenko 5, Adrian Pętlak 5, Bartłomiej Sadowski 5. 
Skład Orkana: George Joglidze, Marcin Krześniak (Iralki Chelidze), Jakub Młyńczak, Jakub Budnik (Adrian Pętlak), Bartłomiej Sadowski (Adrian Niemiec), Michał Kępa, Artur Fursenko, Giorgi Suluashvili, Piotr Wawrzyńczak, Russell Upton, Maciej Brażuk (Zurab Albutashvili), Mateusz Pawłowski (Daniel Niemyjski), Razhdeni Bagaturia (Tomasz Markiewicz), Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Adrian Potrykus (Michał Polakowski).   

Tabela po IV kolejce

  1. MKS Ogniwo Sopot 184-30 18
  2. RC Orkan Sochaczew 146-52 15
  3. Budowlani Łódź SA 93-42 14
  4. KS Budowlani Lublin 98-75 13
  5. RC Lechia Gdańsk 114-97 12
  6. MKS Pogoń Siedlce 116-65 11
  7. OKS Skra Warszawa 88-90 11
  8. RzKS Juvenia Kraków 53-136 3
  9. KS Budowlani Łódź 23-145 1
  10. RC Arka Gdynia 31-243 0
A A A
15-04-2019
godz.12:02
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504573 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy