Ruszają egzaminy gimnazjalne

Dziś drugi dzień ogólnopolskiego protestu w oświacie. Mając na względzie przede wszystkim dobro dzieci, od kilku dni uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji w sochaczewskich szkołach i przedszkolach.

Dobre wieści płyną ze szkół podstawowych nr 1, 6 i 7, gdzie jutro rano zaczynają się egzaminy ostatnich klas gimnazjalnych. W poniedziałek po południu na ich stronach internetowych opublikowane zostały komunikaty z zapowiedzią, że 10, 11 i 12 kwietnia uczniowie przystępujący do egzaminów przychodzą do szkoły na godzinę 8.00. Listy zdających są już znane, zostały wywieszone w szkołach 9 kwietnia. Dyrektorzy przypominają, że na egzamin można zabrać jedynie długopis, linijkę na egzamin z matematyki, legitymację szkolną, kanapkę i butelkę wody.

- W tej chwili mamy niemal sto procent pewności, że egzaminy z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej nie są zagrożone. Na dwa pierwsze dni jest skompletowana kadra, za co serdecznie dziękuję i nauczycielom zasiadającym w komisjach, i dyrektorom nadzorującym przebieg egzaminów. Prowadzimy też bardzo intensywne rozmowy na temat składów komisji, które w piątek powinny przeprowadzić egzamin językowy. Wierzę, że i w tym przypadku zwycięży dobro dziecka – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński.

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców z Chodakowa. Po wczorajszej decyzji pracowników Miejskiego Przedszkola nr 7, że odstępują od strajku, dziś podobną podjęła kadra Miejskiego Przedszkola nr 6. Od rana w obydwu placówkach prowadzone są normalne zajęcia, pracuje kuchnia, dzieci mają zapewnioną pełną i profesjonalną opiekę.

 

A A A
09-04-2019
godz.14:38
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504573 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy