Umowa na stadion podpisana

Przed nami drugi etap przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej, polegający m.in. na wymianie płyty głównej boiska i powstaniu sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej. W środę 3 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji burmistrz Piotr Osiecki podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy inwestycji. Przedsięwzięcie warte 5,84 mln zł zostanie ukończone do końca października 2019 roku.

- Chyba żaden z naszych projektów inwestycyjnych nie był tak szeroko konsultowany z przyszłymi użytkownikami obiektu. Po pierwszym etapie polegającym na przebudowie trybun, w tym roku przystępujemy do kolejnego zadania związanego m.in. z powstaniem nowej płyty głównej boiska i bieżni lekkoatletycznej. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji będzie firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma z bardzo dużym doświadczeniem, co daje nam gwarancję rzetelnej i sprawnej realizacji inwestycji – mówił burmistrz Piotr Osiecki przy podpisywaniu umowy. - Dziękuje za wsparcie posłowi Maciejowi Małeckiemu. To dzięki jego staraniom udało się pozyskać naszemu samorządowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w wysokości blisko 2,6 mln zł. Dziękuję także wszystkim radnym miejskim poprzedniej kadencji, którzy swoją decyzją zainicjowali tę inwestycję zabezpieczając środki na dokumentację projektową i wkład własny miasta oraz obecnym radnym, którzy na ostatniej sesji głosowali za realizacją tego zadania. Dzięki temu możemy dziś podpisać umowę – kontynuował burmistrz.

Od stycznia 2014 do kwietnia 2015 roku odbyło się kilka spotkań komisji pracującej najpierw nad koncepcją a potem nad projektem budowlanym. O oczekiwania i potrzeby klubów, parametry i funkcjonalność nowego obiektu pytano m.in. dyrekcję MOSiR, reprezentantów sekcji piłkarskiej Orkana, sekcji rugby Orkana, Sochaczewskiego Towarzystwa Tenisowego. Zamierzenia uzyskały akceptację Sochaczewskiej Rady Sportu i Sochaczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zabiegając o rządową dotację miasto prowadziło konsultacje także z ministerstwem sportu. Resort szczegółowo analizował projekty i do przedstawionych parametrów obiektu nie miał uwag.

Na zlecony firmie zakres prac składa się: likwidacja trybun ziemnych znajdujących się po wschodniej stronie stadionu; przebudowa głównej płyty boiska (8832 m2), ułożenie naturalnej murawy, wyznaczenie linii do gry w rugby i piłkę nożną; montaż piłkochwytów; budowa rzutni do pchnięcia kulą, skoczni w dal i wzwyż; budowa sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni syntetycznej; wykonanie systemu drenażu odprowadzającego wody opadowe z boiska i bieżni oraz zbiorników retencyjnych na deszczówkę (woda posłuży do nawadniania płyty); montaż nowej bramy oraz furtki przy wejściu głównym na stadion; ułożenie chodników (1524 m2), nowa droga wewnętrza i miejsca parkingowe (1.389 m2); oświetlenie całego ternu, wraz z płytą główną boiska.

Obiekt jest wykorzystywany przez trzy stowarzyszenia: Rugby Club Orkan Sochaczew, KS Orkan Sochaczew i UKS Unię Boryszew. W czasie jego przebudowy kluby w większym stopniu będą korzystały z boiska bocznego przy ul. Warszawskiej, ale też obiektów sportowych MOSiR przy ul. Chopina. Choć zgodnie z umową inwestycja ma się zakończyć jesienią tego roku, to pierwsze mecze na nowej płycie boiska rugbiści i piłkarze zagrają dopiero wiosną 2020. Nowa murawa będzie musiała się odpowiednio zaadaptować i zakorzenić.

Pierwszym elementem przebudowy stadionu, realizowanym w 2018 roku, była budowa nowej trybuny. Inwestycja kosztowała 2,84 mln zł. W miejscu starej trybuny powstała nowa konstrukcja dla 864 kibiców (miejsca siedzące). Licząc koszt trybuny oraz startującego właśnie drugiego etapu, w latach 2018-2019 na modernizację stadionu przy ul. Warszawskiej ratusz wyda prawie 8,7 mln zł.

Podpisy na umowie złożyli: burmistrz Piotr Osiecki, skarbnik miasta Jolanta Brzózka oraz wiceprezes zarządu firmy Tamex, Robert Burzycki. Ponadto obecni przy tym wydarzeniu byli: poseł Maciej Małecki, przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek, zastępca burmistrza odpowiedzialny za inwestycje – Dariusz Dobrowolski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM – Urszula Cielniak, kierownik Referatu Zamówień Publicznych UM – Radosław Kwiatkowski, dyrektor MOSiR i prezes RC Orkan Sochaczew – Mieczysław Głuchowski, zastępca dyrektora MOSiR Anna Ulica, prezes KS Orkan Sochaczew – Józef Szajewski. 

 

wiceprezes firmy Tamex, Robert Burzycki 

Zadanie jest wielowymiarowe. To bardzo zaawansowana technologicznie inwestycja, która obejmuje prace przygotowawcze, ziemne, sanitarne, instalacje elektryczne, drenaże. Pomimo że mamy duże doświadczenie, liczymy się z trudnościami w wykonaniu zadania.

poseł ziemi sochaczewskiej, Maciej Małecki

To bardzo ważny dzień dla sportu w Sochaczewie. Moim marzeniem było to, żeby stadion dogonił, albo przegonił inne części miasta, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Przyznam, że i mi się zdarza korzystać z tego obiektu. Wielokrotnie przychodzę tutaj biegać rano. Dlatego szczególnie cieszę się, że powstanie nowa, nowoczesna bieżnia.

 

A A A
04-04-2019
godz.08:39
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504573 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy