Przetarg na wojewódzki odcinek 15 Sierpnia - ogłoszony

Kilka dni temu MZDW ogłosił przetarg na przebudowę swojego ok. 900-metrowego odcinka ulicy 15 Sierpnia, między obwodnicą a skrzyżowaniem ulic Inżynierskiej i Boryszewskiej.

Stan techniczny nawierzchni eksperci określili jako bardzo zły. Widać liczne koleiny, spękania, ubytki asfaltu przy krawędzi jezdni. Istniejący chodnik wymaga pilnej wymiany, podobnie jak nawierzchnia zatok autobusowych – czytamy w dokumentacji.

Plan jest taki, że wykonawca zdejmie wierzchnią warstwę asfaltu, wzmocni jezdnię dwunastocentymetrową warstwą nowej nawierzchni (dwa pasy o zmiennej szerokości od 3,5 do 4,5 metra), wymieni chodniki na całej długości (mają mieć 2 metry szerokości), ułoży ciąg pieszo-rowerowy (2,50 m), przebuduje wjazdy na posesje oraz zatoki autobusowe, uporządkuje tereny zielone przylegające do drogi.

I jeszcze dwie ważne daty. Na oferty firm zainteresowanych tym kontraktem MZDW czeka do 9 kwietnia, a ostateczny termin wykonana robót wyznaczył na 30 listopada br.

 

Zdaniem burmistrza Piotra Osieckiego

W 2017 roku samorząd Mazowsza zainwestował w Sochaczewie ponad 8,8 mln zł, budując m.in. most na Pisi i remontując ulicę Chodakowską na całej długości. W ubiegłym roku wydał 3,2 mln przebudowując ponad cztery kilometry ulicy Chopina od ronda Jana Pawła II w kierunku gminy Sochaczew oraz aleję 600-lecia, jej odcinek od Trojanowskiej do Warszawskiej. Przed nami kolejny dobry rok, bo w 2019 marszałek, kosztem 10,8 mln, przebudowuje ulicę Chopina, a lada dzień zabiera się za układanie chodnika przy ulicy Wyszogrodzkiej. Miliony inwestowane w drogi wojewódzkie leżące w granicach naszego miasta to bez wątpienia zasługa radnego Adama Orlińskiego, od pięciu lat szefa komisji budżetowej, a obecnie także wiceprzewodniczącego sejmiku. Cieszę się, że w tej kadencji będzie mu łatwiej zabiegać o pieniądze dla Sochaczewa, gdyż w sejmiku zasiada aż trzech reprezentantów ziemi sochaczewskiej.

 

A A A
03-04-2019
godz.08:09
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504577 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy