Architektoniczne wizje

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej „Rewaloryzacja zabudowy Sochaczewa i Powiatu Sochaczewskiego”. Wernisaż połączony z wręczeniem nagród autorom najlepszych projektów odbędzie w piątek 5 kwietnia w kramnicach miejskich, o godzinie 12.00.

Konkurs ma już długoletnią tradycję. Od strony akademickiej koordynatorem przedsięwzięcia jest wykładowca PW, z pochodzenia sochaczewianin, dr hab. inż. arch. prof. PW - Cezary Głuszek. Biorą w nim udział studenci Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy poruszają problematykę modernizacji, adaptacji i konserwacji zabudowy Sochaczewa. Celem studentów architektury jest uzyskanie najlepszej pod względem urbanistycznym, funkcjonalnym i estetycznym koncepcji architektonicznej  remontu, adaptacji, rozbudowy, ewentualnie odtworzenia obiektów budowlanych we wskazanych lokalizacjach.

W tym roku rozszerzono formułę konkursu. Do organizacji przedsięwzięcia włączyło się Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W związku z tym, zakres tematyki obejmuje także obiekty znajdujące się poza granicami naszego miasta. Studenci w tej edycji konkursu mieli do wyboru zaaranżowanie architektoniczne trzech obiektów: zabudowy przy ul. Farnej 13 w Sochaczewie, dworu w Giżycach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na szlaku” w Załuskowie. Najlepsze projekty i ich autorów poznamy 5 kwietnia.

 

 

A A A
02-04-2019
godz.15:09
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504573 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy