Sochaczew zebrał ponad 250 tysięcy!

Jak co roku 8 marca poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kwoty ponad 175 mln złotych przyczynił się też sochaczewski Sztab, który w tym roku w powiecie sochaczewskim zebrał 251 484,54 zł.

Do końcowej, tak wysokiej sumy, oprócz kwesty ulicznej i imprez zamkniętych w szkołach, w dużej mierze przyczyniły się m.in. kwoty z radiowej i internetowej licytacji (24 tys. zł), licytacji złotego serduszka z numerem 89 (71 tys. zł), a także waluty obcej ze wszystkich kontynentów. W puszkach znalazła się także złota i srebrna biżuteria. Na ulicach kwestowało 300 wolontariuszy, a cały dochód z tegorocznego finału WOŚP wspomoże leczenie pacjentów specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami grali i nas wspierali - wolontariuszom, instytucjom, stowarzyszeniom, szkołom, lokalnym firmom, artystom, mieszkańcom i wszystkim darczyńcom. Pomimo tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku, 27. Finał był fantastyczny i cudownie przyjęty przez ludzi.

Dziękujemy za każdy wzruszający gest z Waszej strony, wszystkie rozmowy i maile ze słowami wsparcia, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Dziękujemy za Wasz ogromny żar i ochotę, aby razem z nami dalej grać. Dziękujemy mediom, dzięki którym można było na bieżąco śledzić to, co się działo. Dzięki wspólnej pracy i ogromnemu zaangażowaniu wielu wyjątkowych ludzi ta fantastyczna, pełna życzliwości i pozytywnych emocji atmosfera sprawia, że każdego roku ten dzień staje się jednym z najpiękniejszych, a my nie możemy doczekać się kolejnego finału.

 

Tak brzmi komunikat sochaczewskiego sztabu, który dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki. My natomiast dziękujemy harcerzom, którzy od ponad dwudziestu pięciu lat organizują w Sochaczewie finały WOŚP. To dzięki sztabowi co roku możemy brać udział w tym pięknym wydarzeniu i korzystać z efektów kwesty w postaci nowoczesnego sprzętu medycznego czy wyposażenia oddziałów dziecięcych. WOŚP pamięta także o naszym szpitalu. Pod koniec ubiegłego roku sochaczewski szpital otrzymał od fundacji Owsiaka piękne, wygodne fotele, by rodzice czuwający przy łózkach dzieci mogli ten czas spędzić w godnych warunkach.

Warto też przypomnieć, że tuż po zakończeniu styczniowego finału ostrożne szacunki mówiły, iż w powiecie sochaczewskim uda się zebrać ok. 210 tysięcy. Okazuje się jednak, że zebrano aż ćwierć miliona złotych. Duży w tym udział ma licytacja złotego serduszka prowadzona od lat na antenie radia Sochaczew.

 

Wynik zbiórki w czasie pięciu ostatnich finałów

 

XXIII Finał w 2015 roku - 134.300 

XXIV Finał w 2016 roku - 166.405

XXV Finał w 2017 roku  - 278.000

XXVI Finał w 2018 - 173.600

XXVII Finał w 2019 roku - 251.500 

 

 

W jubileuszowym roku, gdy WOŚP zagrała po raz 25, za złote serduszko w Sochaczewie zapłacono rekordową kwotę 81 tys. zł. Zwycięzcą licytacji była firma Hegor (41 tys. Hegor), ale Lamela postanowiła dorzucić do orkiestrowej puszki ostatnią zaproponowaną przez siebie kwotę czyli 40 tys. zł. Wyjątkowy był także ostatni finał, gdy ostrą radiową licytację zwyciężyła firma MKwadrat (24 tys.), ponownie Lamela zdecydowała, że wesprze WOŚP ostatnią proponowaną kwotą czyli 23 tysiącami. Kilka dni po finale do hufca zgłosił się szef Grupy Aljeka, który zdecydował o symbolicznym dołączeniu do aukcji i przekazał na leczenie dzieci 24 tysiące. W efekcie serduszko „sprzedano” za 71 tysięcy. I to jeden z najlepszych wyników w kraju!

A A A
08-03-2019
godz.13:45
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 26.05.2019 r. 2471442 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy