Ciepło, coraz cieplej...

Głównym puntem wczorajszych obrad rady miasta była sochaczewska geotermia i gospodarcze wykorzystanie wykonanego odwiertu tak, by osiągnąć jak najniższą cenę ciepła dostarczanego do sochaczewskich mieszkań.

Na sesję zaproszono prof. dr hab. Wiesława Bujakowskiego z Zakładu Odnawialnych Źródeł Energii i Badań Środowiskowych IGSMiE Polskiej Akademii Nauk, który mówił nie tylko o geotermalnych zasobach Polski, ale też o różnych wariantach geotermalnego uciepłownienie naszego miasta.

Z jego słów wynikało, że sochaczewski odwiert ma duży potencjał, a parametry jeśli chodzi o temperaturę, samowypływ wody na poziomie 190m3 na godzinę, jakość wody nadającej się po schłodzeniu i uzdatnieniu do picia - bardzo dobrze wróży.

Rada upoważniła burmistrza do rozpoczęcia rozmów o ewentualnym połączeniu samorządowej spółki Geotermia Mazowiecka S.A. z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sochaczew Sp. z o. o. Jak mówił burmistrz Piotr Osiecki, to na razie pierwszy, wstępny krok, który niczego nie przesądza, ale daje legitymację do rozmów o warunkach połączenia potencjału ekonomicznego i wiedzy o optymalnym sposobie wykorzystania ciepła spod ziemi, jaką ma Geotermia Mazowiecka oraz potencjału i rynku, jakim dysponuje nasz PEC.

https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/videos/556697414852204/

A A A
27-02-2019
godz.15:08
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 26.05.2019 r. 2471442 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy