Remont zaczęli od wkopania studni
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

To chyba najbardziej wyczekiwany remont ostatnich lat. 7 stycznia ruszyła przebudowa wojewódzkiej ulicy Chopina, jej odcinka między rondem Jana Pawła II a torami wąskotorówki. Od tego dnia autobusy ZKM jeżdżą do Chodakowa objazdem - ulicą Trojanowską, Łąkową i Młynarską.

Drogę trzeba było zamknąć na całej długości, dopuszczając jedynie dojazd do posesji, gdyż wykonawca rozpoczął prace od głębokich wykopów pod kanalizację deszczową. Na razie zimowa aura nie przeszkadza budowlańcom.

Prace prowadzone są punktowo, w miejscu najgłębszych, aż sześciometrowych wykopów, i idą w umiarkowanym tempie. Jak wyjaśnia kierownik budowy, dzieje się tak z uwagi na konieczność zachowania istniejących przyłączy kanalizacyjnych, co wiąże się z koniecznością zakładania skomplikowanych szalunków. Kiedy studnie zostaną już zamontowane, wykonawca rozpocznie zrywanie reszty nawierzchni.

Zakres zaplanowanych prac jest bardzo duży. Kosztem około 11 mln zł jezdnia ma zostać wymieniona razem z podbudową. Powstaną nowe odwodnienia, chodniki, miejsce dla rowerzystów.

W prowadzonym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich remoncie w dużym stopniu partycypuje miasto. W budżecie na ten rok radni zabezpieczyli 700.000 zł na modernizację oświetlenia tej ulicy. Wcześniej ratusz zadbał o przygotowanie dokumentacji projektowej remontu, co kosztowało 108.000 zł i zlecił opracowanie dokumentacji pod budowę oświetlenia za prawie 60 tys. zł.

Wykonawca zapewnia, że robi wszystko, żeby zachować możliwość dojazdu do posesji, co ułatwiają liczne na tym odcinku, odchodzące od ul. Chopina, uliczki. Trzeba jednak pamiętać, że ulica jest wyłączona z ruchu i nie da się nią przejechać od torów wąskotorówki do ronda Jana Pawła II. Z tego powodu  ZKM zmienił kursowanie niektórych linii. Od 7 stycznia do odwołania autobusy linii 1, 2, 3, 3A, 5, 6, LD i DHL korzystają z objazdu ulicami Trojanowską, Łąkową i Młynarską. To także objazd wyznaczony dla samochodów osobowych. Objazd dla ciężarówek wyznaczono drogą wojewódzką nr 575 (Kazuń-Śladów-Kamion) i łączącą się z nią drogą krajową nr 50, której część stanowi obwodnica Sochaczewa.

Remont ulicy Chopina ma potrwać do połowy roku i chyba wszyscy kierowcy życzą wykonawcy, by nie napotkał żadnych przeszkód, a pogoda dopisywała. Chopina to jedna z najważniejszych dróg w mieście, zapewniająca komunikację z Chodakowem, Żelazową Wolą, Żukowem czy dalej Brochowem.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w latach 2016-2019 samorząd Mazowsza chce zainwestować w swoje ulice leżące w granicach administracyjnych miasta ponad 37 mln zł. Za nami już m.in. gruntowna modernizacja dwóch rond w Chodakowie i przy wiadukcie PKP, wymiana asfaltu i chodników przy ul. Piłsudskiego, budowa mostu na Pisi, wspólna z ratuszem przebudowa ulicy Chodakowskiej, przebudowa ulicy Chopina od ronda Jana Pawła II w kierunku gminy Sochaczew i alei 600-lecia - odcinka od Trojanowskiej do Warszawskiej. W tym roku, oprócz Chopina MZDW chciałby się zająć także odcinkiem ul. 15 Sierpnia, między obwodnicą miasta a skrzyżowaniem z Kościńskiego i Boryszewską.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
16-01-2019
godz.12:54
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 23.07.2019 r. 2537320 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy