Młodzież z medalami, seniorzy nie wystartowali
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

W weekend 15 i 16 grudnia halę MOSiR przy ul. Kusocińskiego opanowali wojowniczki i wojownicy. Organizatorem zawodów był sochaczewski Dragon Fight Club. W sobotę rywalizowały dzieci i młodzież w wieku od sześciu do siedemnastu lat. W niedzielę z kolei odbyła się największa impreza amatorskiego MMA w roku – mistrzostwa Polski seniorów.

W sobotnim turnieju „Young Dragons III” wzięła udział ponad setka dzieci i młodzieży, w tym liczne grono młodych sochaczewskich Smoków. W formule brasilian ju-jitsu mierzyli się z przedstawicielami klubów m.in. z Olsztyna, Kalisza, Krakowa, Białej Podlaskiej, Szczecina. Wypadli doskonale. Młodzi zawodnicy FC Dragon zdobyli w sumie 17 medali. Dla kilkorga z nich był to zawodniczy debiut.

Rezultaty   gospodarzy przedstawiają się następująco: Wiktoria Budziarek (złoto U-12, 44 kg), Paulina Kupczyk (złoto U-15, 48 kg i srebro w Extra Fight), Amelia Balcerak (złoto U-12, 40 kg i złoto w Extra Fight), Maciej Wojciechowski (złoto U-15, 36 kg), Patryk Makowski (złoto U-15, +66 kg), Krystian Woźniak (złoto U-12, +60 kg), Natalia Kawecka (srebro U-15, 48 kg), Natalia Bartosiewicz (srebro U-12, 44 kg), Natalia Cypel (srebro U-15, +63 kg), Aleksander Balcerak (srebro U-15, 55 kg), Kacper Guberski (srebro U-10, 30 kg), Magdalena Janiszewska (brąz U-10, 25 kg), Oktawian Jeznach (brąz U-12, 30 kg), Aleksander Yeremyan (brąz U-12, 50 kg), Kacper Złotowski (brąz U-12, 50 kg).

Kolejnego dnia rozegrano mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA w kategoriach Full Contact, w ograniczonych formułach kobiet i mężczyzn oraz mistrzostwa Mazowsza w kategoriach: junior, pierwszy krok oraz BJJ i BJJ No Gi (bez kimon). Zawodniczki i zawodnicy walczyli w trzech oktagonach i na macie. Niestety wśród ponad 200 amazonek i wojowników z całej Polski nie wystąpił żaden reprezentant gospodarzy zawodów.
Szkoda, bo grudniowe mistrzostwa Polski to największa impreza amatorskiego MMA w Polsce. Podczas zawodów w hali można było spotkać, jako gości, wiele znanych postaci z zawodowego MMA, m.in. Marcina Różalskiego, który dopingował kilku swoich podopiecznych. Pojawił się też wieloletni zawodnik KSW – Antoni Chmielewski oraz trener Memeda Khalidova, Szymon Bońkowski.

A A A
19-12-2018
godz.12:40
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 19.06.2019 r. 2504573 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy