MZDW inwestuje w drogi na terenie miasta
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wykonał w Sochaczewie kilka dużych remontów. Ulice pozostające pod jego opieką, jak Wyszogrodzka, Piłsudskiego czy 600-lecia zyskują nową nawierzchnię. W przyszłym roku przeprowadzone zostaną remonty kolejnych dwóch zaniedbanych do tej pory ulic. Mowa o będącej od lat zmorą kierowców ulicy Chopina oraz o 15 Sierpnia.

Na Chopina, jej odcinku między torami wąskotorówki a rondem Jana Pawła II w Chodakowie, wykonawca przystąpił już do pierwszych prac porządkowych. Wiadomo, że poważniejsze prace nie ruszą w tym roku, a to w obawie przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli przyszłaby zima z dużymi opadami śniegu, miasto pozostałoby bez ważnej arterii komunikacyjnej aż do wiosny, dlatego właśnie wiosną na ten odcinek drogi ma wkroczyć ciężki sprzęt. Zakres prac jest bardzo duży. Kosztem około 11 mln zł jezdnia ma zostać wymieniona razem z podbudową. Powstaną nowe odwodnienia i łącza kanalizacyjne. Prace mają być prowadzone do czerwca.

Jak powiedział nam przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów sejmiku wojewódzkiego, Adam Orliński, samorządowi Mazowsza zależy, aby prace trwały jak najkrócej. Wyłączenie tak ważnego odcinka z ruchu, oznacza dla wielu kierowców konieczność korzystania z długiego objazdu przez Wypalenisko.

Kolejną ważną drogą, której remont ma ruszyć w przyszłym roku, jest ulica 15 Sierpnia. Chodzi o wojewódzki odcinek między skrzyżowaniem Boruszewskiej i Kościńskiego a obwodnicą miasta. Inwestycja nie obejmuje jedynie mostu na Pisi, który został zbudowany od nowa w 2017 roku. Łącznie prace pochłoną około 4 mln zł. Zaplanowano kompleksowy remont tego ciągu komunikacyjnego z wyznaczeniem nowej ścieżki rowerowej. Zadanie to zostało ujęte w budżecie województwa mazowieckiego i jeśli wszystkie procedury przebiegną sprawnie, prace mogłyby się rozpocząć w czerwcu.

Do finału zbliża się już za to remont alei 600-lecia na odcinku 1,4 km między Warszawską a Trojanowską. Prace na jezdni zostały wykonane w podobnej technologii co niedawny remont ul. Piłsudskiego - bez wymiany podbudowy jezdni. Zakres obejmował wymianę nakładki, czyli frezowanie kilku centymetrów asfaltu i wylanie nowej warstwy. Trwa jeszcze przebudowa chodników, a jezdnia czeka na uzupełnienie oznakowania poziomego.

 

A A A
07-12-2018
godz.13:37
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 25.05.2019 r. 2470710 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy