Z wizytą w Brukseli

W pierwszych tygodniach września 2018 roku, Daria Wiśniewska uczennica Zespołu Szkół RCKU w Sochaczewie, wzięła udział w  Konkursie Wiedzy o Parlamencie Unii Europejskiej. Organizatorem zmagań było biuro Europosła Zbigniewa Kuźmiuka. Uczennica została laureatem konkursu w którym nagrodą był wyjazd do Brukseli. Daria tak wspomina wyprawę:

- W dniach 5-9 października jako laureatka konkursu o Unii Europejskiej miałam przyjemność wziąć udział w wycieczce do Brukseli. Moja przygoda rozpoczęła się z chwilą wejścia do autokaru, który po wielu godzinach zabrał mnie i resztę laureatów do pięknej i klimatycznej stolicy Belgii. Zakwaterowano nas w luksusowym hotelu Agenda Louise w samym centrum miasta. Podczas naszego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić m.in. Antwerpię,  podziwiać słynne Atomium, Grand Palace, Łuk Triumfalny, Kościół Notre-Dame du Sablon i wiele innych wspaniałych miejsc wartych uwagi. Spacerując po zabytkowych uliczkach i smakując słynnej na cały świat Belgijskiej czekolady, podziwialiśmy uroki miasta. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie spotkaliśmy się z patronem naszej wycieczki europosłem – Panem Zbigniewem Kuźmiukiem. Wzięliśmy aktywny udział w prelekcji dotyczącej pracy i roli Parlamentu Europejskiego oraz sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Po serii pytań i odpowiedzi, których udzielił nam Pan Zbigniew Kuźmiuk, zwiedziliśmy kluczowe miejsca Parlamentu Europejskiego. Z całego spotkania wynieśliśmy ogrom wiedzy i nowych doświadczeń, których nie zapomnimy już nigdy.

Jestem bardzo szczęśliwa, że to właśnie ja miałam okazje wziąć udział w tym wyjeździe. Podczas jego trwania poznałam wielu fantastycznych ludzi, zdobyłam nowe doświadczenia, jak i nauczyłam się wielu interesujących rzeczy dotyczących działania Parlamentu Unii Europejskiej.

 Organizatorom dziękujemy za  ciekawy wyjazd, a Darii życzymy kolejnych sukcesów.

JS, DW 

 

A A A
30-11-2018
godz.13:13
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.06.2019 r. 2500553 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy