Mocny beniaminek
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Spotkanie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy Kobiet drużyną z Krosna wydawało się formalnością. Okazało się zgoła inaczej. Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego wygrał co prawda 3:0, lecz rywalki postawiły się i łatwo nie sprzedały skóry.

Mecz rozegrano w sobotę 10 listopada w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. W pierwszym secie, w pojedynku Katarzyny Grzybowskiej-Franc z Katarzyną Galus, zapachniało niespodzianką. Liderka SKTS, choć prowadziła 8:4, ostatecznie przegrała pierwszą partię do dziewięciu. W kolejnych odsłonach pojedynku kapitan sochaczewskiej ekipy nabrała już rytmu i zakończyła pierwszą grę po czterech setach, dając swojej drużynie prowadzenie w spotkaniu.

W kolejnym pojedynku Brazylijka Lin Gui pokonała Karolinę Lalak, lecz również oddała jednego seta zawodniczce z Podkarpacia. Podobnie 3 do 1 Julia Ślązak wygrała z Angeliką Janik, kończąc to zaskakująco wymagające spotkanie triumfem sochaczewskiej drużyny.

SKTS zajmuję obecnie trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Do końca pierwszej rundy zawodniczkom Bronisława   Gawrylczyka pozostały do rozegrania trzy spotkania. 1 grudnia tenisistki stołowe wyjadą do Gdańska. Zakończenie tegorocznych zmagań będzie bardzo emocjonujące i odbędzie się w Sochaczewie. 11 grudnia sochaczewski zespół podejmie w hali przy ul. Kusocińskiego Bronowiankę Kraków. Kolejnego dnia, 12 grudnia, tenisistki stołowe zmierzą się z wrocławskimi akademiczkami. Początek obu meczów o godz. 17.00.

Liderka sochaczewskiej drużyny, Katarzyna Grzybowska-Franc,   rywalizowała na początku listopada w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Austrii. W grzej pojedynczej nie miała szczęścia. Już w pierwszej rundzie trafiła na silną rywalkę z Japonii – Mizuki Morizono, z którą przegrała 4:1 i odpadła z turnieju. Trochę lepiej poszło w deblu, gdzie Katarzyna   Grzybowska-Franc wystąpiła w parze z Natalią Partyką. Polki wygrały dwa mecze i dotarły do ćwierćfinału. W nim, po dobrej grze, uległy niestety w trzech setach Japonkom (Hina Hayato/Mima Ito) i zakończyły rywalizację w turnieju.

SKTS Sochaczew – KSTS MOSiR Karpaty Krosno 3:0
Katarzyna Grzybowska-Franc – Katarzyna Galus 3:1 (9:11, 11:6, 11:3, 11:4)
Lin Gui – Karolina Lalak 3:1 (11:5, 11:8, 6:11, 11:9)
Julia Ślązak – Angelika Janik 3:1 (6:11, 11:5, 11:3, 11:7)