Weekendy pod siatką

Za nami trzy kolejki XXV edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dziewięć rywalizujących w tym roku ekip zdążyło pokazać już swoje możliwości, pojawili się faworyci, są pierwsze niespodzianki i gwarancja dużych emocji do końca sezonu.

Druga kolejka odbyła się w niedzielę 28 października. Już pierwsze spotkanie przyniosło niespodziankę. Ostatnia w ubiegłym sezonie drużyna Teresina dość łatwo, w trzech setach, ograła sochaczewskich „Ogrodników”. Podobnie, debiutujący w ALPS Volley Team Płock, bez straty partii wygrał z Mostem Wyszogród. Grający z sezonu na sezon coraz lepiej siatkarze Piasta Feliksów w czterech setach wygrali z sochaczewskim Volleyem. Najwięcej emocji przyniosło ostatnie spotkanie. Ubiegłoroczni mistrzowie „Wolne Elektrony” prowadzili w wygranych setach z debiutantami ALPS - Volley Team Zjednoczeni Bulkowo 2:0, by ostatecznie zwyciężyć dopiero w tie-breaku. Zawody sędziował Łukasz Sosiński.
Kolejne zmagania siatkarzy na parkiecie w hali przy ul. Chopina miały miejsce w sobotę 3 listopada. Wszystkie cztery spotkania rozegrane w ramach 3. kolejki zakończyły się po trzech setach. Ekipa z Bulkowa pokonując Piasta pokazała, że będzie się liczyć w tym sezonie w walce o półfinały. Ponownie, pozytywnie zaskoczyła też drużyna z Teresina, która zwyciężyła ze słabo grającym w tym roku Mostem Wyszogród. Spotkania 3. kolejki sędziowała Olga Ogieniewska.
Czwarta kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrana zostanie w niedzielę 18 listopada, niezmiennie w chodakowskiej hali MOSiR przy ul. Chopina. W ramach niej odbędą się następujące mecze: godz. 10.00 SRS Most Wyszogród – UKS Siatkarz Stare Babice; 11.30 Volley Sochaczew – Teresin; 13.00 Volley Team Zjednoczeni Bulkowo – Volley Team Płock; 14.30 Wolne Elektrony – KS Piast Feliksów; pauzuje ZSR CKU Sochaczew.

Wyniki II kolejki (28.10)
ZSR CKU Sochaczew – Teresin 0:3 (15:25, 22:25, 20:25)
MVP: Karol Sapiogórski (Teresin)
SRS Most Wyszogród – Volley Team Płock 0:3 (22:25, 16:25, 23:25)
MVP: Piotr Domański (Volley Team Płock)
Volley Sochaczew – KS Piast Feliksów 1:3 (20:25, 25:17, 22:25, 25:27)
MVP: Artur Rokicki (KS Piast Feliksów)
Volley Team Zjednoczeni Bulkowo – Wolne Elektrony 2:3 (20:25, 18:25, 25:22, 25:21, 13:15)
MVP: Jakub Sakowski (Wolne Elektrony)