Blisko sto stypendiów starosty

W kilkunastoletniej historii przyznawania stypendiów starosty sochaczewskiego dla najzdolniejszej młodzieży pierwszy raz się wydarzyło, by za jeden semestr aż blisko stu uczniów odebrało to wyróżnienie. To pokazuje, jak zdolną i ambitną mamy młodzież w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest powiat sochaczewski.

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

W środę 10 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczone zostały 83 stypendia za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce za II semestr roku szkolnego 2017/2018. Są to uczniowie ZSO, ZS CKP, ZS RCKU, ZS im. J. Iwaszkiewicza, ZS w Teresinie, ZS w Erminowie i MOW w Załuskowie. Wręczono także 14 stypendiów za wybitne osiągnięcia w 2017/18 roku szkolnym a otrzymali je z rąk starosty uczniowie z ZSO, ZS CKP, ZS RCKU i ZS im. J. Iwaszkiewicza.

Najwięcej,   jak   zawsze, wyróżnień trafiło do uczniów gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w ZSO. To w tej szkole uczennica gimnazjum osiągnęła najwyższą ze średnich, bo 5,50.

Starosta Jolanta Gonta, doceniając wkład pracy dyrektorów szkół i placówek powiatowych, którzy dbają o wysoki poziom kształcenia i rozszerzanie oferty edukacyjnej, wręczyła im nagrody. Uroczystość była też okazją do złożenia ślubowania i odebrania awansów zawodowych na stopień nauczyciela mianowanego przez 5 nauczycieli.

Spotkanie poprowadziła Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji a stypendia uczniom oraz nagrody dyrektorom i akty ślubowania nauczycielom wręczali: Jolanta Gonta starosta sochaczewski i Tadeusz Głuchowski, wicestarosta. W imieniu rodziców głos zabrała Anna Ulicka, członek Zarządu Powiatu, której córka również znalazła się w gronie stypendystów - mówiąc o uczuciu dumy i radości każdego rodzica z powodu sukcesów ich dzieci.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
17-10-2018
godz.10:08
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.06.2019 r. 2500555 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy