Turniej ministrantów w Sochaczewie

1 i 2 maja 2019 roku w Sochaczewie zapowiada nam się duża impreza sportowa. Będziemy ją współorganizować razem z samorządem Skierniewic, przy wsparciu diecezji łowickiej.

Sochaczew będzie jednym z miast gospodarzy XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Ogólnopolskiego Miesięcznika dla Ministrantów „Króluj nam Chryste”. To ogromne wydarzenie. Ubiegłoroczne zmagania zgromadziły ponad 1250 uczestników, ze 118 drużyn, z 31 diecezji z całej Polski. Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC” są prawdopodobnie drugim pod względem wielkości amatorskim turniejem piłki nożnej w Polsce.

We wtorek 2 października w Skierniewicach odbyła się konferencja prasowa oraz pierwsze spotkanie organizacyjne. Samorząd miejski reprezentowali: zastępca burmistrza Marek Fergiński, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych – Agata Kaliński oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mieczysław Głuchowski.

W rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” udział biorą mistrzowie poszczególnych diecezji, obrońcy tytułu, przedstawiciele gospodarza mistrzostw oraz drużyny zaproszone w ramach „dzikiej karty”. Udział w turnieju finałowym poprzedzony jest eliminacjami rozgrywanymi w poszczególnych diecezjach, stąd też sam wyjazd do Skierniewic i Sochaczewa będzie dla piłkarzy już ogromnym sukcesem.

Majowe mistrzostwa rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2007–2011), lektor młodszy (2003–2006), lektor starszy (1998–2002). W wyniku ustaleń na spotkaniu organizacyjnym wiemy już, że w Sochaczewie rywalizować będą najmłodsi piłkarze (kategoria ministrant). Oznacza to, że do naszego miasta przyjedzie ok. 400 zawodników. Pierwszego dnia przeprowadzona będzie faza grupowa turnieju, drugiego rozegrane zostaną play-offy, zakończone meczami o medale.

A A A
12-10-2018
godz.09:01
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.06.2019 r. 2500555 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy