Patriotycznie w kajakach

W sobotę 1 września Sochaczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało patriotyczne wydarzenie z okazji roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - spływ kajakowy „Dla Biało-Czerwonej”.


Dopisała pogoda, a przede wszystkim uczestnicy wydarzenia, którzy pod opieką ratowników sochaczewskiego WOPR wzięli udział w spływie. Wszyscy wsiedli do kajaków w Kozłowie Szlacheckim, gdzie wcześniej zostali przetransportowani autokarem ze Stodoły nad Bzurą. Tam wyposażeni w biało-czerwone flagi oraz kajaki wraz z kapokami ruszyli z nurtem rzeki.
W trakcie spływu doszło do niecodziennego wydarzenia. Ratownicy WOPR uratowali szczenię, które znajdowało się w rzece i jakimś cudem przetrwało uczepione gałęzi. Przywołało to wydarzenie wiele refleksji wśród uczestników spływu co do sposobu traktowania zwierząt przez ludzi. Podczas pikniku, który odbył się po spływie, udało się dla szczeniaka znaleźć dom. Został zaadoptowany przez rodzinę z Kozłowa Biskupiego i dumnie pozuje na zdjęciu z jego nową właścicielką, Magdą.
Organizatorami „Spływu na Biało-czerwonej” byli: WOPR Sochaczew, samorząd województwa mazowieckiego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.
Kolejny spływ na Bzurze, tym razem dwudniowy, sochaczewski WOPR zorganizuje w dniach 14-15 września. Wydarzenie adresowane jest do młodzieży powyżej 12 roku życia. Uczestnictwo w spływie jest bezpłatne. Zapisy pod numerem tel. 509-342-706 oraz mailowo: sochaczewskiewopr@gmail.com. Uczestnicy będą zapoznawać się ze sprzętem kajakarskim i ratowniczym, poznawać walory turystyczne Bzury, spędzą także noc na polu namiotowym. Organizatorzy zapewniają kajaki, obsługę ratowniczą i wyżywienie. Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

A A A
12-09-2018
godz.09:15
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 17.06.2019 r. 2500557 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy