Zbliżają się XX Dni Kukurydzy

7 października, jak zawsze w Skrzelewie w gminie Teresin, odbędą się Jubileuszowe XX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolska Prezentacją Odmian. Początek o 9.00, oficjalne otwarcie o godz. 11.00.

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję, jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80’ ubiegłego stulecia. Dni z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem. W imprezie co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tys. Zapraszani są jak zawsze wspaniali goście między innymi ambasadorowie Meksyku, Argentyny i USA. Całość uzupełniają występy artystyczne i koncerty.

 

W programie tegorocznych Dni znalazły się między innymi:

 

godz. 9.00 - rozpoczęcie imprezy

- zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,

- prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,

- prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,

- wystawa sprzętu rolniczego

 

godz. 10.00 pokaz użytkowania maszyn rolniczych,

- kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,

- wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,

- konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.

- konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.

 

godz. 11.00 - oficjalne otwarcie i powitanie gości

 

godz. 12.30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych

 

godz. 13.00 - rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

 

Będą puchary m.in. za najlepszą prezentację polową użytkowania maszyn rolniczych przeprowadzoną podczas  Dni Kukurydzy, najatrakcyjniejsze stoisko wystawienniczo – targowe,  szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju produkcji zbóż i kukurydzy. Poznamy zwycięzców konkursu na najbezpieczniejszą maszynę rolniczą,  najlepszą firmę debiutującą na Dniach Kukurydzy, laureatów konkursu wiedzy rolniczej.

Puchary fundują m.in. minister rolnictwa, marszałkowie i wojewodowie Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezes Mazowieckiej Izby Rolniczej, Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach,  Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, starostowie powiatów warszawskiego - zachodniego, grodziskiego, łowickiego, płockiego, żyrardowskiego i sochaczewskiego, burmistrzowie Grodziska i Sochaczewa.

 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Tadeusz Szymańczak

www.kukurydza.home.pl

e-mail szymańczak@kukurydza.home.pl

 

A A A
21-08-2018
godz.12:11
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 21.08.2019 r. 2564626 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy