Majówka na wąskim torze

W sobotę 28 kwietnia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zainaugurowało kolejny sezon turystyczny. Wraz z powrotem popularnej „ciuchci” rozpoczęła się też „Majówka na wąskim torze”, która trwała do 6 maja.

Pierwszy w tym sezonie odjazd zabytkowego składu poprzedzony został częścią oficjalną, w której wziął udział m.in. wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski i radny wojewódzki Adam Orliński, połączoną z prezentacją nowej muzealnej wystawy stałej pt. „Dzieje Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej 1922-1984”. Stanowi ona przekrojową podróż przez historię najbardziej charakterystycznego środka lokomocji w naszym regionie.

Zainteresowanie odwiedzeniem MKW ze strony turystów było jak co roku olbrzymie. Oczywiście główną atrakcją była wycieczka do Puszczy Kampinoskiej, ale goście z zainteresowaniem oglądali też zabytkowy tabor na terenie placówki. Poza tym muzeum czynne było do godziny 17.00, co pozwoliło dokładnie obejrzeć wszystkie eksponaty, zgromadzone w skansenie oraz salach wystawowych. 

W okresie „Majówki na wąskim torze” muzealny Pociąg Retro do Puszczy Kampinoskiej był uruchamiany codziennie. Odbyło się zatem łącznie aż osiem kursów, które poprzedziło zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

Teraz wagony pasażerskie typu 1Aw prowadzone przez parowóz Px29-1704 albo lokomotywę spalinową Lxd2-342 znów jeździć będą na skraj Puszczy Kampinoskiej z „zawrotną” prędkością 15 kilometrów na godzinę. Zabytkowy skład przemierza w jedną stronę ponad 18 kilometrów. Kursować ma regularnie aż do 30 września – w maju i czerwcu we wszystkie soboty (najbliższe wycieczki 12, 19 i 26 maja), w lipcu i sierpniu w środy, soboty i niedziele, a we wrześniu we wszystkie soboty i niedziele. Pociąg Retro wyrusza z muzeum o 10.30, do Sochaczewa wraca ok. 15.20. Bilet normalny na Pociąg Retro kosztuje 29 zł, ulgowy – 23 zł. Bilet bez miejscówki dla dzieci do czterech lat to wydatek 9 zł. Za przewiezienie roweru zapłacić trzeba 11 zł. Bezpłatnie podróżować mogą czworonogi, należy jednak obowiązkowo zabrać ze sobą aktualną książeczkę szczepień, kaganiec oraz smycz.

Więcej informacji na temat oferty Muzeum Kolei Wąskotorowej, a także dokładny harmonogram kursowania ciuchci, znaleźć można na stronie internetowej mkw.e-sochaczew.pl. Bilety można zarezerwować pod nr telefonu 862-59-75 lub drogą mailową pisząc na adres: rezerwacja@stacjamuzeum.pl.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.plA A A
02-05-2018
godz.09:08
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 16.01.2019 r. 2304113 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy